Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi [Bootloader Unlock]

Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi, Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi nasıl kaldırılır? Huawei Bootloader kilidi kaldırma, kilit açma, Huawei Bootloader Unlock, Huawei Telefonlarda Bootloader kilidini kaldırın.

Bootloader Kilidi

Android kullanıcılarının, android telefonları seçme nedenlerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için sorun olabilmektedir, çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri ve bazı güvenlik nedenleriyle cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

Huawei bootloader kilidi kaldırma desteğini sonlandırdı. Bunun yerine üçün parti araçlar ile bootloader kilidini kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunun için: Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Araçları ve Kullanımı adlı yazıya bakabilirsiniz.

Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma

Huawei telefonlar, güvenlik önlemlerinden biri olan Bootloader Kilitli olarak gelebiliyor. Bu durumda cihazın bootloader kilidi kaldırılmadan veya kırılmadan Root veya TWRP Recovery Mod yüklenemiyor. Biz de, bu yazıda sizlere Huawei Marka cihazlar için Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere, Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilidi kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edilemiyor.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce şarjınız %50 üzerinde olsun ve telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bootloader kilidini kaldırdıktan sonra cihazınız sıfırlanacaktır. Bu işlemleri uygularsanız, Tüm sorumluluğu kabul etmiş olursunuz.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:

adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. HiSutie programını da driver için kurun.

HiSuite (Driver içinde) > İndir
adb-setup > İndir

 1. Telefonumuzdan Ayarlar/Sistem/Telefon Hakkında kısmına gidin. Burada Derleme numarası veya Sürüm Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklayın. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Geri Dönüyoruz ve Geliştirici Seçeneklerine Giriyoruz. OEM kilidini açma etkin ve Usb Hata Ayıklama seçeneklerini Aktifleştiriyoruz.
  Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi
 2. Telefonunuzdan arama bölümüne *#06# tuşlayarak telefonun imei adresini bir yere not edin. Telefonunuz çift hat ise ilk imei numarasını not alın, örneğin Not defterine. Tekrar Telefonda arama bölümüne *#*#1357946#*#* numaralarını tuşlayın. Size Product ID(Ürün Kimliği) kodunu verecektir, onu da not defterine kaydedin.
 3. Buradaki web sayfasına giderek bir Huawei Kimliği oluşturun. Ardından oluşturduğunuz bu Kimlik ile Buradan Giriş Yapın. Giriş yaptıktan sonra Buradan Kilit kaldırma sayfasına gidin.
 4. Şartları kabul edin ve İleri düğmesini tıklayın. Bir sonraki sayfadaki formda gerekli bilgileri girin. Her şey doğruysa, cihazınız için bir 16 haneli bootloader kilit açma şifresi verecektir. Bu kodu not alın, daha sonra bootloader kilidini açmak için kullanacağız.
 5. Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım, açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” tuşuna basın. Aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp, sonrasında ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

  adb reboot bootloader

 6. Fastboot modunda cihazınızın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için fastboot devices komutunu girin, sorun yoksa akıllı telefonunuzun seri numarasını göreceksiniz. Her şey tamamsa şimdi aşağıdaki kod’a size verilen kilit açma kodunu ekleyin ve CMD ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

  fastboot oem unlock (kilit-açma-kodu)

 7. Bu işlemlerden sonra cihazınızın önyükleme kilidi kalkacak ve veriler silinecektir. Telefonu Başlatmak için aşağıdaki kodu cmd ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

  fastboot reboot

Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma işlemleri bu şekildeydi. Adım adım iyice okuyarak başarıyla işlemleri uygulayabileceğinizi düşünüyoruz. Kolay Gelsin…

Bootloader kilidini tekrar aktifleştirmek

Olur da cihazınızı tekrar eski haline getirmek isterseniz, cihazınıza orijinal yazılımı veya ram_disk’i yükledikten sonra bootloader kilidini tekrar etkinleştirebilirsiniz. Bunun için cihazınızı fastboot moda alın ve aşağıdaki komutu girin:

fastboot oem relock (kilit-açma-kodu)

ardındancihazı başlatmak için şu komutu girmeniz yeterlidir:

fastboot reboot

huawei bootloader unlock code, huawei bootloader kilidi nasıl açılır, huawei lite bootloader kilidi açma, bootloader kilidi nedir, huawei pro lite bootloader kilidi açma, huawei bootloader kilidi açma 2018, huawei mate bootloader kilidi açma, huawei oem kilidi açma

Abone Ol
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Esqin
Esqin
5 yıl önce

Kilit kaldırma sayfasına gidiyorum, huawei telefonları gösteriliyor, başka birsey yok, bootloader kodunu nasıl alıcam?

ibrahim
ibrahim
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

16 haneli diyor ama oradaki programlar 8 haneli kod veriyor. verdiği kodu girdiğimde ise hatalı kod uyarısıyla kilidi açmıyor. var mı çözümü hocam?