Google Play Store

Google Play Store ingilizce Oldu Sorunu Çözümü, Android Uygulama Mağazası İngilizce Oldu! Türkçe’ye Nasıl Çevrilir? Google Play Mağaza İngilizce Oldu Nasıl Düzeltilir? Android Play Store bazı sürümlerinde ingilizce olması sorunu ortaya çıkabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Android telefonlara gelen Google Play Store Güncellemesinde, Kısmen ingilizce, kısmen türkçe olması sorunu ortaya çıktı. Bu durum da çoğu Android kullanıcısının canını sıktı.

Çözüm idealkaynak.net farkıyla sizlerle
Çoğu sitede hemen hemen aynı çözüm yönteminden bahsedilmiş. Yazılan çözümlerin hepsi hit alma amacıyla hazırlanmış gözüküyor. Aslında paylaşılan yöntemin çözümle alakası yok. Söylenen yöntemlerde güncellemeyi kaldırın sorunun gittiği anlatılıyor.

Halbuki Google Play store Gizli Otomatik şekilde güncellenir. Yani internet açıldığı an kendini kullanıcıdan habersiz günceller. Bu da Çözüm olmamasına sebebiyet veriyor. Kullanıcı güncellemeyi kaldırıyor sorun ortadan kalkıyor gibi ama ilk fırsatta market kendini tekrar güncelliyor ve sorun tekrar ortaya çıkıyor.

Google Play Store ingilizce Oldu Sorunu – Kesin Çözüm

Gelelim Çözüme. Arkadaşlar Sorunu rootlu cihazlarda çözebilirdik, ancak herkesin Root kullanmadığını düşünürsek genel bir çözüm ortaya koymak gerekiyordu. Bunun da tek çaresi yeni hatasız sürüm Google Play Store’u telefonumuza elle yüklemek.

İlk önce aşağıda linki paylaştığımız ve hatasız yeni Google Play Store apk dosyasını indirip telefonunuza atın. Daha sonra yeni sürümü telefonunuza yükleyince sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Yeni Google Play Store Apk indir

Yukarıda paylaştığımız Google Play apk dosyası orijinaldır. Yeni güncellemeler çıktıkça güncellenmeye devam eder gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz.

Sorununuz çözüldüyse bu yazıyı paylaşır mısınız? ki doğru çözüm herkese ulaşsın…

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle