Gmail Hesap Açma, Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail Hesap Açma, Google Play Hesabı Nasıl Açılır? Google Hesabı oluşturma, Android Gmail hesap açma, Android Market Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail Hesap Açma

Bildiğiniz gibi Google’nin mail servisi Gmail’dir. Bir Gmail hesabınız varsa bu Gmail hesabı ile tüm Google servislerini kullanabilirsiniz. Gmail hesabınız ile Android telefonunuzun hesabı olur. bu hesapla Play Store’u ve telefonunuzu yönetebilirsiniz. Ayrıca Gmail hesabınız ile Mail servisi yanı sıra Youtube, Blogger, Google Drive vb tüm google servislerini kullanabilirsiniz.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Android telefonlarda uygulama mağazası eski adıyla Android Market ve yeni adıyla Play Store’dur. Google Play Store‘u kullanabilmek için bir Google yani Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Bir Google hesabı oluşturduktan sonra Play Store’dan Uygulama, Oyun, Film, Kitap gibi içerikleri indirebileceksiniz. Peki Google hesabı nasıl açılır hep birlikte bakalım. Google hesabını Bilgisayar üzerinden alabieceğiniz gibi Android telefonunuzda alabilirsiniz.

Gmail Hesabı Nasıl Alınır?

 1. Telefonunuzdan veya Bilgisayarınızdan İnternet tarayıcısını açın Örneğin: Chrome
 2. Adres satırına www.google.com yazın ve gidin.
 3. Sağ üst köşede “Oturum açın” butonuna tıklayın.
 4. Gelen yeni pencerede “Hesap oluşturun” ve “Kendim için” seçin ve İleri butonuna tıklayın.
 5. Gelen yeni pencerede kutucukları kendi bilgileriniz ile doldurun. Ad, Soyad, Kullanıcı adı ve şifre belirleyin ve İleri butonuna tıklayın. Eğer girdiğiniz Kullanıcı adı alınmışsa farklı kombinasyonlar deneyin. Örneğin ahmetersoz3434 vb.

Gmail Hesap Açma, Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

 1. Bir sonraki ekranda sizden şifrenizi unutursanız veya kötü insanların eline geçmemesi için, yani hesap güvenliği için Telefon no ve ikinci bir mail ister bunları girmeyebilirsiniz ama tavsiye ederiz. Cep tel. ikinci hesap ve doğum tarihiniz de girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayarak devam edin.

Gmail Hesap Açma, Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

 1. Bir sonraki ekranda Cep telefonunuzu sie ait olduğunu doğrulayacak, size bir kısa mesaj gönderecek devam etmek için “Gönder” butonuna tıklayın.
 2. Son olarak cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki 6 haneli numarayı ilgili kutucuğa girin ve “Doğrula” butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayın.
Google Play Store’da Google hesabınız ile giriş yapın
 1. Gmail hesabını aldıktan sonra Telefonunuzda Play Store uygulamasını bulup açın.
 2. Yeni aldığınız google hesabınız girin ve ileri deyin.
 3. Şifrenizi girin. Sözleşmeleri kabul edin.
 4. Artık Uygulama ve oyunları Play Styore üzerinden indirebilirsiniz.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle