Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root Yapma ve TWRP Yükleme. Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0 SM-T113 Root Yükleme. Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0 SM-T113 TWRP Yükleme.

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root yapmayı ve Custom yani özel Recovery mod kurmayı anlatacağız. Sizde Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce tabletinizdeki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Şarjınız en az %50 olsun. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Tabletin Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Tabletimizin Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Tablet Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve “SM-T113” Modeli ise Root işlemlerine geçiyoruz.

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root Yapma

Aşağıdan SM-T113 için Root dosyasını indirin.
Android 4.4.4 Root Dosyası / Alternatif Link

Geliştirici seçeneklerini açın

 1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Tabletinizde Ayarlar / Tablet Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
 2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
 3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama özelliğini aktif yapın.

Adım 1: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp-3.2.3-0-star2lte.img.tar dosyanızı seçin.

Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 3: Tabletinizi güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Tableti USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır.

Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 4: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. tabletin açılışı biraz uzun sürebilir. Daha sonra tablet açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. eğer SuperSU uygulaması yüklü değilse Play Store‘dan indirip yükleyin. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 TWRP Yükleme

Aşağıdaki Gerekli araçları indirin:
Flashify – Google Play Store ‘den tabletinize yükleyin.
> Aşağıda Modelinize uygun TWRP dosyasını indirin ve tabletinizin Dahili depolama bölümüne kopyalayın.
SM-T113/SM-T116 için TWRP Dosyası / Alternatif

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

 1. Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
 2. Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
 3. “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
 4. “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
 5. Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
 6. Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 TWRP Yükleme

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

 1. FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
 2. Chose a file” yazısına basın.
 3. File explorer ‘a” basın
 4. mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
 5. Tabletinizin modeline uygun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.1.1-0-goyave.img dosyanızı seçin.
 6. Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 TWRP Yükleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle