Android

Android cihazlarda elle Apk dosyaları yüklerken Paket Ayrıştırma hatası yani “Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu.” Hatası verir. Bu hata İngilizcede ise “Parse error there is a problem parsing the package.” olarak karşımıza gelir.

Paket Ayrıştırma Hatası Nedenleri

Peki Android Apk Yüklerken Paket Ayrıştırma Hatası Neden ortaya çıkar? Bu hatanın birden çok sebebi vardır. Bu sebepleri şunlardır.

Apk Dosyası kullandığınız Android sürümüyle uyumlu değil

Apk dosyaları belli Android sürümleri için yapılmış olabilir. Ya da Elinizdeki Apk ya şuan sahip olduğunuz Android sürümü için fazla ya da daha azdır. Örnek vermek gerekirse, Android cihazınızın Android 5.0 yüklü olduğunu düşünelim biz de minimum Android 6.0 gerektiren bir Apk yüklemeye çalışıyoruz. Bu durumda paket ayrıştırma hatası verecektir. Bunun için telefonunuza Android sürümüne uygun Apk dosyasını bulmaya çalışın.

Apk Dosyası donanımızı desteklemiyor

Android oyun apk dosyaları bazen farklı GPU markaları için farklı apk dosyaları olarak yapılmış olabilirler. Örneğin Adreno GPU için yapılan bir oyun apk dosyası Mali GPU kullanan bir cihazda çalışmayacaktır. Cihazınızda AIDA64 uygulaması ile donanıma bakarak cihazınızın hangi GPU modelini kullandığını öğrenip ona uygun Apk dosyası yüklemelisiniz.

Apk Dosyasının bozuk veya hatalı derlenmesi

Bir diğer ihtimal Apk dosyasını elde ederken veya indirirken bozuk olarak indirmek. Bir diğer ihtimal de modifiye edilen bir Apk dosyasının yanlış modifiye edilmesidir. Bazende çömez geliştiricilerin bunu hatalı derlemesi gibi nedenlerle de bu hata meydana gelir.

Google Play Store’dan uygulama indirin

Google Play Market dışından indirdiğiniz uygulamalarda bu tür sorunlar yaşamanız kaçınılmazdır. Ayrıca Play Store dışından indirilen ve yüklenen uygulamalar güvenlik zafiyeti de meydana getirir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle