Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu Resimli Anlatım, Zyxel VMG3625-T50B Destek, VMG3625-T50B VDSL Modem Router Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır?

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

Evde internet’e bağlanmak için kullandığımız modemlerin bir arayüzü vardır. Bu arayüz ile modemimizde bazı ayarlamalar yapabiliyoruz. Modem kurulumunu yaparken de bu arayüzü kullanacağız. Bu durumda Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu nasıl yapılır sizler için adım adım uygulayalım.

  1. Öncelikle Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnternet tarayıcınızı açın. Örneğin Google Chrome’u açın ve adres satırına “192.168.1.1” girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

  1. Daha sonra karşınıza Zyxel modem giriş ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı Adı ve şifrenizi girin. Eğer şifreyi değiştirmediyseniz. Kullanıcı adı admin ve şifre de modem’in arka yüzeyinde yazar.

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş yapın.
  2. Şimdi Sağ üstteki “Menü” simgesine tıklayın. Ardından “Ağ ayarı” üzerine gelip, açılan listede “Geniş Bant” seçeneğine tıklayın.

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

  1. Modem Kurulumu yapmak için karşınıza çıkan listede ADSL veya VDSL (Hattınız ne ise) seçeneğinin karşısındaki Düzenle simgesine tıklayın.

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

  1. WAN Arabirimini düzenleme bölümü açılınca aşağıdaki resimde olduğu gibi Genel ve VLAN başlıkları altındaki ayarları resimde gösterdiğimiz gibi ayarlayın. Daha sonra  PPP Bilgisi başlığı altında Servis sağlayıcınızın verdiği Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinizi girin.

Zyxel VMG3625-T50B Modem Kurulumu

  1. Tüm ayalar doğru ise kaydetmek için “Uygula” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Şimdi geçelim wifi adı ve şifre ayarlama adımına…

Wifi Adı ve Şifresini Ayarlama

  1. Şimdi “Ağ ayarları” üzerine gelip, açılan listede “Kablosuz” seçeneğine tıklayın.

T50B Wifi Adı ve Şifresi

  1. Aşağıdaki resimde anlattığımız gibi; Bant yazan yerde Bant ütürünü seçin 5Ghz ve 2.4GHz için ayarları ayrı ayrı yapmalısınız. Kablosuz Ağ Adı yazan kutudan wifi adınızı yazın. Biraz daha aşağıda ise Şifre yazan yerden Wifi şifrenizi girmelisiniz.

T50B Wifi Adı ve Şifresi

  1. Değişiklikleri kendinize göre yaptıktan sonra “Uygula” butonuna tıklayarak, yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

“Uygula” butonuna tıkladıktan sonra modem kendini yeniden başlatacaktır. Kurulumdan sonra internetin gelmesi 3-4 dk bulabilmektedir. Eğer internet gelmediyse Modem DSL ışığının yandığından emin olduktan sonra ve Modem Wifi şifrenizi de kontrol ettikten sonra, isterseniz modemi kapatıp açabilirsiniz.

Zyxel VMG3625-T50B Resmi Destek Sayfası için Tıklayın.

Zyxel VMG3625-T50B Yazılım Güncelleme

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle