Zyxel

Zyxel VMG3312-B10A Modem Kurulumu, Zyxel VMG3312-B10A v2 WAN Ayarları Resimli Anlatım, Zyxel VMG3312-B10A VDSL Modem Router Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır?

Zyxel VMG3312-B10A Modem Kurulumu

Evde internet’e bağlanmak için kullandığımız modemlerin bir arayüzü vardır. Bu arayüz ile modemimizde bazı ayarlamalar yapabiliyoruz. Modem kurulumunu yaparken de bu arayüzü kullanacağız. Bu durumda Zyxel VMG3312-B10A v2 Modem Kurulumu nasıl yapılır sizler için adım adım uygulayalım.

 1. Öncelikle Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnternet tarayıcınızı açın. Örneğin Google Chrome’u açın ve adres satırına “192.168.1.1” girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

 1. Daha sonra karşınıza Zyxel modem giriş ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı Adı ve şifrenizi girin. Eğer şifreyi değiştirmediyseniz. Kullanıcı adı ve şifre admin ve admin‘dir
 2. Eğer modemi size Turktelekom verdiyse Kullanıcı adı ve şifre “admin ve turktelekom” veya “admin ve ttnet” olarak deneyebilirsiniz.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

 1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra “Oturum aç” butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş yapın.
 2. Şimdi “Ağ ayarları” üzerine gelip, açılan listede “Genişbant” seçeneğine tıklayın.

 1. WAN Kurulumu yapmak için karşınıza çıkan listede ADSL için; MyISP_xDSL, VDSL için; MyISP_ETH seçeneğinin karşısındaki Düzenle simgesine tıklayın.

 1. WAN Konfigürasyonu bölümü açılınca aşağıdaki resimde olduğu gibi Kapsülleme: PPPoE, VPI:8, VCI:35 Girdikten sonra; PPP Kullanıcı Adı ve şifrenizi de ilgili kutucuklara girin.

 1. Tüm ayalar doğru ise kaydetmek için “Uygula” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Şimdi geçelim wifi adı ve şifre ayarlama adımına…

Wifi Adı ve Şifresini Ayarlama

 1. Şimdi “Ağ ayarları” üzerine gelip, açılan listede “Kablosuz” seçeneğine tıklayın.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

 1. Aşağıdaki resimde anlattığımız gibi; Kablosuz Ağ Adı (SSID) yazan kutudan wifi adınızı yazın. Biraz daha aşağıda ise Şifre yazan yerden Wifi şifrenizi girmelisiniz.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

 1. Değişiklikleri kendinize göre yaptıktan sonra “Uygula” butonuna tıklayarak, yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

“Uygula” butonuna tıkladıktan sonra modem kendini yeniden başlatacaktır. Kurulumdan sonra internetin gelmesi 3-4 dk bulabilmektedir. Eğer internet gelmediyse Modem DSL ışığının yandığından emin olduktan sonra ve Modem Wifi şifrenizi de kontrol ettikten sonra, isterseniz modemi kapatıp açabilirsiniz.

Zyxel VMG3312-B10A Resmi Destek Sayfası için Tıklayın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle