Zyxel

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme, Zyxel Modemin Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem Şifresi Değiştirme, Zyxel VMG3312 Modem Wifi ismi değiştirme.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

Evde internet’e bağlanmak için kullandığımız modemlerin bir arayüzü vardır. Bu arayüz ile modemimizde bazı ayarlamalar yapabiliyoruz. Bu ayarlardan bazıları da Wifi Adı ve Şifresidir. Bazen Wifi şifremiz başkasının eline geçebiliyor ve sonrasında wifi şifremizi değiştirmek isteyebiliyoruz. bu durumda Zyxel modem kullanan kişilerin nasıl Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme işlemlerini yapacağını resimli ve detaylı olarak anlattık. Hadi buyurun işlemlere geçelim.

  1. Öncelikle Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnternet tarayıcınızı açın. Örneğin Google Chrome’u açın ve adres satırına “192.168.1.1” girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

  1. Daha sonra karşınıza Zyxel modem giriş ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı Adı ve şifrenizi girin. Eğer şifreyi değiştirmediyseniz. Kullanıcı adı ve şifre admin ve admin‘dir
  2. Eğer modemi size Turktelekom verdiyse Kullanıcı adı ve şifre “admin ve turktelekom” veya “admin ve ttnet” olarak deneyebilirsiniz.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra “Oturum aç” butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş yapın.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

  1. Modem arayüzü açılınca sırası ile “Ağ ayarı” menüsünün üzerine gelin, açılan listede “Kablosuz” seçeneğine tıklayın.
  2. Aşağıdaki resimde anlattığımız gibi; Kablosuz Ağ Adı (SSID) yazan kutudan wifi adınızı değiştirebilirsiniz. Biraz daha aşağıda ise Şifre yazan yerden Wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Zyxel Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

  1. Değişiklikleri kendinize göre yaptıktan sonra “Uygula” butonuna tıklayarak, yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

“Uygula” butonuna tıkladıktan sonra modem kendini yeniden başlatacaktır. Artık yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerden sonra sıkıntısız modeminize bağlanmak için Bilgisayar, tablet ve telefonunuzdaki eski giriş bilgilerinizi ve ağınızı unut deyin (yani kaldırın).

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle