Redmi, Xiaomi Telefonlarda Hoparlör Temizleme

Xiaomi Telefonlarda Hoparlör Temizleme, Redmi Ahize Temizleme, Poco Hoparlör temizleme ayarı, Xiaomi Cihazlarda Hoparlör Temizleme özelliği Aktif Etme, Hoparlör temizleme sesi

Telefonlarda ses ile hoparlörlerin temizlendiğini biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, Telefondan açacağınız bir ses yardımı ile hoparlör üzerinde birikmiş toz veya suyu dışarı atabilirsiniz. Bas titreşimleri gönderilerek üstteki toz veya suyun dışarı atılması ve neticesinde hoparlörün daha iyi ses çıkardığı gözlenmiştir. Hoparlör temizleme sesi bazı telefonlarda özellik olarak bulunmaktadır. Bazı telefonlarda ayarlar bölümünden ulaşılabiliyorken, bazılarında ise gizlidir.

Redmi, Xiaomi Telefonlarda Hoparlör Temizleme

Xiaomi, Redmi ve Poco marka telefonlarda ahize temizleme özelliği bulunmaktadır. ancak bu özellik gizli olabilmektedir. Bu özelliği aktifleştirmek için bir aktivite başlatıcı programından yararlanacağız. Test esnasında telefonun sesi son seviyede olmalıdır.

  1. Google Play Store’dan Activity Launcher adlı uygulamayı telefonunuza yükleyin ve açın.
  2. İlk önce telefonunuzdaki uygulamarın listesi çıkarılacaktır.
  3. Daha sonra uygulama listesi açılınca Sağ üst köşedeki Arama simgesine dokunun.

Redmi, Xiaomi Telefonlarda Hoparlör Temizleme

  1. Çıkan arama bölümüne “Speaker” yazın. Daha sonra Ayarlar bölüm altındaki “.Settings$SpeakerSettingsActivity” yazan yere dokunun.
  2. Telefonunuzun ses seviyesini en sona getirin ve “Hoparlörü temizle” seçeneğindeki butonu aktifleştirin.

Redmi, Xiaomi Telefonlarda Hoparlör Temizleme

Bir uyarı çıkar ve 30 saniye boyunca telefonunuzdan sesler gelecektir. 30 saniye sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Bu işlemi 3 kez tekar edebilirsiniz.

Hopalör Temizleme Sesi

Bununla uğraşmak yerine zaten hazır bir ses kullanarak da telefon veya cihazlarınızın hoparlörlerini temizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler; ses seviyesini en sona getirmek ve videonun bitmesini beklemek.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle