Windows sabit disk sorunu algıladı hatası çözümü

Windows sabit disk sorunu algıladı hatası çözümü, Windows 10 sabit disk sorunu algıladı yedekleme işlemini başlat, sabit disk sorunu pc açılmıyor, windows sabit disk sorunu algılandı regedit, bir sabit disk sorunu windows’un başlamasını engelliyor, windows sabit disk sorunu algıladı windows 8 kapatma, bilgisayarda disk sorunu

Çözüm yolları

Bu hatayı aldıysanız büyük ihtimalle Hard diskiniz bozulmuş demektir. Hard diskteki bilgilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Ancak çoğu zaman başka nedenlerden de bu hata ortaya çıkabiliyor bu durumda çözüm yollarını uygulamak mantıklı olacaktır.

 • Bilgisayar kasasının içini temizleyin. Bilgisayar kasaları zaman geçtikçe içinde çok fazla toz birikir. Bu tozlar zaman zaman elektronik devrelerde sorun çıkarabilmektedir. Kasa içi temizliğinizi yapın ve iç donanım aygıtlarındaki tozu da temizleyin.
 • Sata bağlantı kablosunu değiştirin. Hard disk sata kablosunu çıkarıp başka bir bağlantıya takın veya DVD Oynatıcı Sata kablosu ile değiştirin.
 • Hard diskinizi tarayın ve olası sorunları tespit edin. Bunun için Sabit Disk Hataları Nasıl Tespit Edilir? adlı yazıya bakmalısınız.

Windows sabit disk sorunu algıladı hatasını gizleme

Bu hatayı çözebildiyseniz veya bu hataya rağmen Sabit Diskinizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu hata mesajını kapabilirsiniz.

Windows sabit disk sorunu hatasını Grup ilkesi ile Gizleme

 1. Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan pencereye “gpedit.msc” yazın ve ENTER tuşuna basın.
  Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma
 2. Yerel Grup İlkesi açılacaktır. Burada sol menüde Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Sorun Giderme ve Tanılama altında bulunan Disk Tanılama kısmına seçin.
 3. Sağ kısımda açılan seçeneklerden Disk Tanılama: Yürütme düzeyini yapılandır seçeneğine farenin sol tuşu ile çift tıklayın.
  Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma
 4. Açılan yeni pencerede “Devre dışı bırakıldı” seçeneğini işaretleyin ve son olarak “Tamam” butonuna tıklayın.
  Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma

Windows sabit disk sorunu hatasını Regedit ile Gizleme

Aşağıdaki kodu bir not defterine yapıştırın bu not defterini .REG uzantısı ile Farklı kaydet diyip, her hangi bir isimle .REG olacak şekilde kaydedin. Oluşturduğunuz bu REG Dosyasını çift tıklayarak çalıştırın ve gelen uyarılara evet deyin.

tekrar orijinal haline getirmek isterseniz dword:00000001 olan kısmı dword:00000002 yapın. ve dosyayı tekrar çalıştırın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle