Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor Sorunu Çözümü
Windows Ekran Okuyucusu Kapatma Windows 7, Windows 8, Windows 10. Her açılışta bilgisayar bir şeyleri okuyor sorunu çözümü. Windows’da Ekran Okuyucusunu Kapatma

Windows Ekran Okuyucusu Kapatma

Ekran okuyucusu, Görme engelli insanların fare ile üzerine gelinen öğeyi veya seçili öğeyi sesli olarak okuyarak, Görme engelli insanların da bilgisayar kullanımına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ancak bazen biz bilmeden veya yanlışlıkla Ekran okuyucusunu açabiliyoruz buda bilgisayardan sesler gelmesine neden olur ve bizleri de baya rahatsız eder. Bu durumda Ekran okuyucusunu kapatmak için:

  • Windows 10 ‘da Windows + Ctrl + Enter tuşlarına birlikte basıp kapatabilirsiniz.
  • Windows 7 ‘de Capslock + Esc tuşlarına birlikte basın.

Windows 10’da Ekran Okuyucusu Kapatma

  1. İlk önce Erişim kolaylığı ayarlarına ulaşmamız gerekiyor bunun için: Klavyenizden Windows + U tuşlarına birlikte basın. Veya Ayarlar > Erişim Kolaylığı yolunu takip edin.
  2. Daha sonra Erişim Kolaylığında iken Sol menüde Ekran Okuyucusu seçeneğine tıklayın.
  3. Burada Cihazınızla okumak ve etkileşimde bulunmak için Ekran Okuyucusu ögesini kullanın. seçeneğini Kapalı hale getirin.
  4. Daha sonra biraz aşağı inerek, Oturum açtıktan sonra Ekran Okuyucusunu başlat ve Oturum açmadan önce herkes için Ekran Okuyucusu’nu başlat kutucuklarındaki işaretleri kaldırın.

Windows Ekran Okuyucusu Kapatma

Windows 7’de Ekran Okuyucu Kapatma

  1. İlk önce Erişim kolaylığı ayarlarına ulaşmamız gerekiyor bunun için: Klavyenizden Windows + U tuşlarına birlikte basın. Veya Başlat > Denetim Masası > Erişim Kolaylığı Merkezi > Bilgisayarı Ekransız Kullan yolunu takip edin.
  2. Daha sonra Ekran okuyucusu’nu otomatik başlat seçeneklerini kapalı hale getirin.
Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
şeref
şeref
1 yıl önce

Windows 7 de kendi kendine açıldı açık gostermiyor ac kapa yapıncada işlemiyor.