Windows 11

Windows 11 Sürüm Öğrenme, Windows versiyonu nasıl öğrenilir? Windows 11’un Hangi Sürümünü Kullanıyorum? Windows İşletim Sistemi Sürümü Öğrenme, Windows sürümü öğrenme cmd, Windows yapım numarası öğrenme komutu

Microsoft Windows 11 işletim sistemi belli aralıklarla güncelleniyor, bu güncellemeler gelirken her biri bir yapı numarası ile geliyor. Anlayacağınız üzere bir işletim sistemi sürümü ve de işletim sistemi yapım numarası vardır. Gelen her büyük güncelleme ile birlikte sürüm numarası da değişiyor. Bazen kullanıcılar şuanda hangi sürümü kullandıklarını öğrenmek isteyebiliyor.

Kullandığınız işletim sistemi hangi sürüm numarasına sahip, bunu öğrenmenin birkaç yolu var. Windows 11 sürümünüzü Ayarlar kısmından öğrenebileceğiniz gibi, bir komut yardımı ile de öğrenebilirsiniz.

Windows 11 Sürüm Öğrenme

  1. Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan pencereye “winver” yazın ve Tamam tuşuna basın.

winver

  1. Açılan pencerede Windows hakkında bilgilerine yani Windows sürüm bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Windows 11 Sürüm Öğrenme

Windows Versiyonu Nasıl Öğrenilir?

  1. Başlat menüsü ve Ayarlar simgesine tıklayın.

Başlat > Ayarlar

  1. Açılan pencerede “Sistem” sekmesine ve ardından sağ taraftaki seçeneklerde en aşağıda bulunan “Hakkında” kısmına tıklayın.

Windows Hakkında

  1. Açılan yeni kısımda biraz aşağıya indiğinizde “Windows özellikleri” başlığı altında sürüm bilgilerini göreceksiniz.

Windows 11 Sürüm Öğrenme

Teknik bilgiler için takip etmeyi unutmayın 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle