Windows 11 Kalan Pil Süresi Göstermiyor Çözümü

Windows 11 Kalan Pil Süresi Göstermiyor Çözümü. Windows 11’da Kalan Pil Süresi Nasıl Etkinleştirilir? Laptop Batarya Pil Yüzdesi Ve Kalan Süresi. Dizüstü bilgisayar kalan pil bilgisi gözükmüyor, Laptop pil ömrü gözükmüyor, Windows 11 pil yüzdesi

Windows 11’de kalan pil bilgisi bazı kriterlere göre hesaplanır. Örneğin: bilgisayarınızın ekran ışık seviyesi, Kullandığınız programlar, arka plan işlemleri ve kaynak kullanımına bağlı olarak kalan pil süresi de değişiklik gösterecektir.

Windows Kalan Pil Süresi Göstermiyor

Bildiğiniz üzere Fareyi Pil simgesinin üzerine götürdüğümüzde Kalan pil süresi ve yüzdeliğini gösteren bir bilgi penceresi vardır. Ancak Windows 11‘a gelen güncelleme ile veya bizim bazı ayarları kurcalamamız sonucunda Windows 11 Kalan Pil Süresi Gösterme özelliği kapanmış olabiliyor. Çoğu kullanıcı da Laptop pil durumunda kalan saat yazmıyor? gibi çözümler arıyor. Bu durumda Windows 11’da Kalan Pil Süresi Nasıl Aktif Edebilirim? bunu en basit yoluyla anlatmaya çalışacağız.

Windows 11 Kalan Pil Bilgisi Etkinleştirme

  1. Aşağıdaki kodu kopyalayın ve bir Not defterine yapıştırın.

  1. “Pil süresi gösterme.reg” ismiyle bir yere kaydedin. Sonun .reg olmasına dikkat edin.
  2. Son olarak oluşturduğunuz bu dosyayı çift tıklayarak açın. Çıkan uyarılara sırasıyla “Evet” ve “Tamam” deyin.
  3. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın!
Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Doruk
Doruk
2 yıl önce

Merhaba, ben bu işlemi yaptım fakat olmadı 🙁 Bir de sanki bataryam daha hızlı bitmeye başladı gibi. İşlemi tersine çevirmek için ne yapmam lazım acaba?