Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme. Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme. Daha önce bağlandığım wifi şifresini nasıl öğrenirim? Windows 10 eski wifi şifresi Bulma. Windows 10 Kayıtlı Wifi Parola Öğrenme

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Çoğu kişi ilkin oluşturduğu wifi şifresini unutabiliyor. Hali hazırda bilgisayarlarında veya telefonlarında bağlı oldukları wifi şifresini unutabiliyorlar. Windows 10 kullanan bilgisayarlarımızda herhangi bir wifi ağına bağlandığınızda, kullandığımız wifi şifresi bir yerde saklanır. Bu wifi şifresine ulaşmanın bazı yolları var. Biz de bu yazımızda sizlere daha önce bağlandığınız veya şuan bağlı olduğunuz wifi şifresini bulmayı anlatacağız.

Şuan bağlı olan wifi şifresini öğrenme

Bu anlatacağımız şifre öğrenme yöntemi şuan bağlı olan bilgisayarlar içindir. Daha önce bağlandığınız wifi şifrelerini öğrenmek için bir sonraki yönteme bakın.

  1. Başlat  menüsü ve Ayarlar  simgesine tıklayın.

Başlat ayarlar

  1. Açılan pencerede Ağ ve İnternet seçeneğine tıklayın.

Ağ ve İnternet

  1. Sonraki ekranda sol taraftaki “Durum” seçeneğine ve ardından “Ağ ve Paylaşım Merkezi” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

  1. Gelen yeni ekranda Bağlantılar kısmındaki “Wi-Fi (Adınız)” yazan yere tıklayın.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

  1. Açılan Wi-Fi Durumu ekranında “Kablosuz Özellikleri” butonuna tıklayın. Sonraki ekranda “Güvenlik” sekmesine geçin. “Ağ güvenlik anahtarı” yazan yerde sizin şuan bağlı olduğunuz wifi şifresi yazmaktadır. Bu şifreyi görmek için “Karakterleri göster” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Daha önce kayıtlı Wi-fi şifresi öğrenme

Eğer daha önce girdiğiniz ancak şuan bağlı olmadığınız wifi şifrelerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızda Başlat menüsünü açın ve “cmd” yazın. Çıkan sonuçlarda “Komut İstemi” bulun. Hemen yanındaki seçeneklerden “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.

Komut istemi

  1. “Komut İstemi” penceresine aşağıdaki kodu girin ve sonra “ENTER” tuşuna basın:

Daha önce kayıtlı Wi-fi şifresi öğrenme

  1. Komutu girdikten sona yukarıdaki resimde olduğu gibi, daha önce bağlandığınız tüm wifi isimleri listelenecektir. bu listede şifresini öğrenmek istediğiniz wifi profilini aşağıdaki komut dosyasında “wifi-Adınız” yazan yer ile değiştirerek Komut istemine girip ENTER tuşuna tıklayın.

Daha önce kayıtlı Wi-fi şifresi öğrenme

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Key Content” karşısında yazan bilgi wifi şifresidir.

Wireless Key View ile Wifi Şifresi Öğrenme

Bu işi yapan harika bir program var. Bu program küçük boyutlu ve hemen çalıştır özelliği ile saniyeler içinde sizlere tüm wifi şifrelerini gösteriyor. İlk önce aşağıdaki bağlantılardan birinden WirelessKeyView programını indirin.

WirelessKeyView-v2.11-Turkce.zip indir / Alternatif Link / Alternatif Link

Tek yapmanız gereken Arşivi masaüstüne çıkarıp, WirelessKeyView.exe dosyasını çalıştırmak; ve karşınızda tüm wifi şifreleri…

Wireless Key View ile Wifi Şifresi Öğrenme

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle