WhatsApp Geçici olarak yasaklandınız

WhatsApp Geçici olarak yasaklandınız Nasıl Çözülür? Hizmet koşullarımızı ihlal etmiş olabileceğiniz için WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız.

Uygulamanın içinde hesabınızın “geçici olarak yasaklandığını” belirten bir mesaj aldıysanız WhatsApp’ın resmi olmayan bir sürümünü kullanıyor veya veri kazıma adıyla bilinen yollarla bilgi toplama işlemleri gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Hesabınız geçici olarak yasaklandıktan sonra resmi uygulamaya geçiş yapmaz veya veri kazıma işlemleri yapmaktan vazgeçmezseniz hesabınızın WhatsApp’ı kullanması kalıcı olarak yasaklanabilir.

WhatsApp Geçici olarak yasaklandınız

WhatsApp tarafından banlandıysanız, yerinizde durmuyorsunuz demektir. Hizmet koşullarına uygun hareket etmediğiniz zaman hesabınızı süreli veya kalıcı olarak engelleyebilmektedir. İki farklı nedenden ötürü hesapları engellemektedir. Birincisi Modlu WhatsApp kullanmanız (Orjinal olmayan sürüm) veya İnsanları çok fazla rahatsız ettiniz ve onlar da sizi engelledi. Hesabınız geçici olarak banlandığında aşağıdaki gibi bir mesaj görürsünüz.

Geçici olarak yasaklandınız
Hizmet koşullarımızı ihlal etmiş olabileceğiniz için WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız.
WhatsApp’ı tekrar kullanabileceğiniz zaman: 1 Saat

Resmi olmayan WhatsApp uygulamaları

Yetkisiz WhatsApp uygulamaları emniyetinizi ve güvenliğinizi tehlikeye atar. Bu nedenle WhatsApp yetkisiz uygulamaları desteklemiyor. Bu tür uygulamaları kullandığınız takdirde aşağıdaki durumlarla karşılaşabilirsiniz:

  • Mesajlarınızın veya konumunuz ya da paylaştığınız dosyalar gibi verilerinizin gizli ve güvende kalacağının garantisi yok.
  • Resmi olmayan WhatsApp uygulamalarının kullanılması WhatsApp Hizmet Koşullarına aykırı olduğu için hesabınız kapatılıyor.

WhatsApp’a erişebildiğinize emin olmak için lütfen resmi uygulamamızda numaranızı yeniden onaylayın. WhatsApp Resmi uygulamasını web sitesinden indirebilirsiniz: www.whatsapp.com/download.

Veri kazıma

İzin verilmeyen amaçlar doğrultusunda kullanmak üzere, hedeflenmiş bir şekilde ve geniş ölçekte yapılan otomatik veri toplama işlemleri veri kazıma olarak adlandırılır. Bu yöntem kullanılarak WhatsApp üzerinden telefon numaraları, kullanıcı profil resimleri ve durum güncellemeleri gibi kullanıcılara ait bilgilerin elde edilmesi Hizmet Koşullarını ihlal eder.

Spam (WhatsApp’ı kötü amaçlar için kullanma)

Hesabınız yasaklanırsa WhatsApp’ı açtığınızda “Bu hesabın WhatsApp’ı kullanmasına izin verilmiyor” mesajını görürsünüz.

Hesap hareketlerinin Hizmet Koşullarını ihlal ettiği tespit edilen durumlarda ilgili hesaplar kapatılıyor. Bu durumlara örnek olarak bir hesabın spam göndermesini, dolandırıcılık amaçlı hareketler sergilemesini veya WhatsApp kullanıcılarının güvenliğini tehlikeye atmasını gösterebiliriz.

Hesabınızın yanlışlıkla yasaklandığını düşünüyorsanız konunun incelelenmesi için WhatsApp’a e-posta gönderin veya uygulamadaki Gözden geçirme talebi gönder seçeneğine dokunun. Gözden geçirme işlemini tamamlar tamamlamaz size dönüş yaparlar.

Uygulama üzerinden gözden geçirme talebinizi ilettiğinizde, SMS ile gönderilen 6 haneli kayıt kodunu girmeniz gerekir. Kodu girdikten sonra gözden geçirme talebinizi gönderin ve iddianızı destekleyen detaylar ekleyin.

WhatsApp’ın uygun kullanımı ve Hizmet Koşullarını ihlal eden hareketler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Hizmet Koşullarının “Hizmetlerimizin Kabul Edilebilir Kullanımı” bölümünü dikkatli bir biçimde incelemenizi öneririz.

WhatsApp Geçici olarak yasaklandınız Çözümü

  1. İlk önce sorunu çözmek istiyorsanız ve orjinal WhatsApp uygulamasını kullanmıyorsanız. Öncelikle Orjinal olmayan sürümü telefonunuzdan tamamen kaldırın. (Bilgilerinizi Gruplarınızı yedeklemeyi unutmayın.)
  2. Daha sonra WhatsApp’ın orjinal sürümünü mağazadan indirip yükleyin.
  3. Sonrasında kurulumu yaparak telefon numaranızı doğrulayın.
  4. Böylece engellemenizin kalktığını göreceksiniz.

Engellemeniz kalktıktan sonra modlu sürümü yükleyebilirsiniz. Bir dahaki sefer yakalanırsanız numaranızın tamamen banlanma ihtimali vardır. Ve artık kullandığınız numara üzerinden bir daha WhatsApp’ı kullanamazsınız. Maalesef, WhatsApp Facebook’un eline geçtiğinden beri katı kuralları var.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle