Frekans, Kanal Listesi, Türksat

Türksat Otomatik Arama Frekansı 2023, Türksat 4A Uydusu Otomatik Kanal Güncelleme Frekansları, Türksat otomatik uydu şebeke arama frekansı, Türksat 4A Kanallar Otomatik olarak nasıl aranır?

Her geçen gün gelişmeye devam eden uydularımız arasına son olarak Türksat 4A uydusu katılmıştı. Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanallarsa yayın hayatını sona erdirmektedir. Tüm kanalları tek tek aratmak veya eksiz olarak otomatik güncelleme yapmak çok zordur.

Türksat’ın Kanal güncelleme sistemi ile tek bir frekans ile tüm güncel kanalları uydu alıcınıza eklemektedir. Böylece tek tek kanalar arayıp gereksiz zaman ve zahmetten kurtulmuş olursunuz. Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Türksat’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uydularımız üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşanan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkmaktadır.

Türksat Otomatik Arama Frekansı

Türksat Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmiş olacaktır.

Türkiye ve Batı kapsama alanı için: 12380 V SR:27500
Türkiye ve Doğu kapsama alanı için: 12423 H SR:30000

Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM

Frekans: 12380 MHz
Polarizasyon: Dikey (Vertical)
Sembol oranı: 27500 Ksymb,
FEC: 3/4

Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET

Frekans: 12423 MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizantal)
Sembol oranı: 30000 Ksymb,
FEC: 3/4

Türksat Otomatik Arama Frekansı

Otomatik Arama Frekansı nasıl girilir?

Kanalların elle girilmesi

Eğer kanalları manuel yeni elle girmek istiyorsanız. aşağıdaki güncel listelerden frekansları alabilirsiniz. Elle kanal ekleme hem zaman alacağı için hemde yorucu olduğu için pek tavsiye etmiyoruz.

Türksat Güncel TV Kanal Frekansları Listesi
Türksat Güncel Radyo Kanal Frekansları Listesi
Türksat Web sitesinden Güncel kanal listesi

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle