TS Dosyasını MP4'e Dönüştürme

TS Dosyasını MP4’e Dönüştürme, TS – MP4 Çevirme. TS’yi MP4’e Ücretsiz Çevirme Programı. TS MP4 Çevirme Programı. TS Dosyası Nasıl Açılır?

TS Dosyasını MP4’e Dönüştürme

Dünyanın en popüler, en çok kullanılan ve hemen hemen tüm video oynatıcıları tarafından desteklenen video formatı MP4’tür. Ancak farklı platformlarda, farklı uzantılar da karşımıza çıkmıyor değil. Örneğin TV ve Canlı akışlarda en son TS uzantısı tercih ediliyor. Bazı video barındırma siteleri de bu formatı kullanmaktadır. Video dönüştürme işlemlerine geçmeden sizlere bu uzantılardan ve kullandıkları kodek’lerden bahsetmek istiyorum.

Video Kodekleri Nedir?

Bizlerin uzantı olarak duyduğu formatlar yani TS, MP4, AVI, MPG gibi uzantılar aslında birer konteyner’dir. Bu konteynırlar aslında Kodek’lerden oluşmaktadır. Yani aslında videonun sıkıştırılma ve saklanma türünü belirleyen asıl özelliği Kodek’tir. Örneğin MP4 uzantısı H264, VP9, XViD gibi kodekleri kullanabiliyor. Belki reastlamışsınızdır; Video oynatıcısı bazı MP4’leri rahatlıkla oynatırken bazılarını da oynatamıyordu. İşte bunun sebebi kullanılan kodek’in bilgisayarınızda bulunmaması veya Video oynatıcı tarafından desteklenmemesiydi.

TS Dosya Uzantısı Nedir?

TS Formatı ise MPEG kodek’i kullanır. TS’nin anlamı ise MPEG Transport Stream’dır. MPEG aktarım akışı veya yalnızca aktarım akışı, ses, video ve Program ve Sistem Bilgi Protokolü verilerinin iletimi ve depolanması için standart bir dijital konteyner biçimidir. Şimdi gelelim TS > MP4 Çevirme, Yani TS Dosyası Hızlıca ve Ücretsiz MP4’e Nasıl Dönüştürülür? Anlatalım.

TS Dosyası MP4’e Nasıl Dönüştürülür?

Sizler için bu video dönüştürme işini ücretsiz ve en hızlı yapan programı anlatacağım. Bu program ile hem Windows, hem de Linux ve Mac OS X platformlarında kullanabilirsiniz. Programımızın adı Avidemux‘tur. Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun sürümü indirip bilgisayarınıza kurun. Kurulum işlemi sırasında sürekli Next’e basmanız yeterlidir.

 Avidemux indirme bağlantısı (Ben 64-Bit Windows kullandığım için, 64-bit Windows Installer olanı indirip kurdum)

  1. Avidemux programını açtıktan sonra, isterseniz TS uzantılı videonuzu sürükleyip programa bırakın. İsterseniz de “File > Open” menüsünden videonuzu açabilirsiniz.
  2. Videonuzu programda açtıktan sonra Sol taraftaki “Output format” seçeneğini “MP4 Muxer” olarak ayarlayın. (Video Output ve Audio Output kısımları Copy şeklinde olursa videoyu hızlıca kaydedebilirsiniz.)
  3. Son olarak Videoyu MP4 olarak kaydetmek için; Üst paneldeki Kaydet butonuna tıklayın. Size videoyu nereye kaydedeceğinizi sorar. İstediğiniz bir yere hızlıca kaydedin.

TS Dosyasını MP4'e Dönüştürme

Eğer kaydettiğiniz video’yu hala oynatma sorunu yaşıyorsanız. Bir de aşağıdaki gibi ayarları yapıp kaydetmeyi deneyin. Bu sefer kayıt biraz uzun sürecektir.

TS Dosyasını MP4'e Dönüştürme

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ercüment
ercüment
1 yıl önce

Allah ne muradınız varsa versin. Bir türlü TS converter bulamamıştım. Hem oynatıyor hem çeviriyor. sağolun var olun. Bu yeni dizileri ile TS formatında veriyorlardı. Şimdi sorunum kalmadı. Hem oynatıyor hem de değişik formata çevirebiliyorum. Teşekkürler.