Tenda Modem Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

Tenda V300 Modem Kurulumu, Tenda V300 WAN Ayarları Resimli Anlatım, Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır?

Tenda V300 Modem Kurulumu

Evde internet’e bağlanmak için kullandığımız modemlerin bir arayüzü vardır. Bu arayüz ile modemimizde bazı ayarlamalar yapabiliyoruz. Modem kurulumunu yaparken de bu arayüzü kullanacağız. Bu durumda Tenda V300 Modem Kurulumu nasıl yapılır sizler için adım adım uygulayalım.

Tenda V300 Modem Kablo Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Öncelikle Kabloları aşağıdaki görselde olduğu gibi modem’e bağlayın. DSL Hat kablosunu = DLS Girişine, Bilgisayara takacağınız ethernet kablosunu da herhangi bir sarı girişe takın. Son olarak Güç kablosunu da yerine takıp açma düğmesini açın. Modem kurulumunu yapmak için ethernet kablosunu da bilgisayardaki ethernet girişine takın. Şimdi Bir bilgisayar veya kablosuz cihaz ile modem arayüzüne giriş yapacağız.

Tenda V300 Modem Sıfırlama/Reset Nasıl Yapılır?

Modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi varsayılan olarak “admin” dir. Ancak eğer modem arayüz giriş şifresi değiştirilmişse ve unuttuysanız veya bilmiyorsanız; modemi resetleyerek varsayılan ayar ve şifre durumuna geri getirebilirsiniz. Bunun için Modemin altında ince bir aletin girebileceği bir derinlikte bir kısım var. İnce bir alet ile modem çalışır halde iken buraya bir alet ile 20sn basılı tutun, modemin tüm ışıkları yanıp söner. Artık resetleme tuşunu bırakabilirsiniz. Cihaz açılınca arayüze varsayılan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Tenda V300 Modem Arayüzü

  1. Öncelikle Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnternet tarayıcınızı açın. Örneğin Mozilla firefox’u açın ve adres satırına “192.168.1.1” girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

Tenda Modem Arayüzü

  1. Daha sonra karşınıza Tenda modem giriş ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı Adı ve şifrenizi girin. Eğer şifreyi değiştirmediyseniz. Kullanıcı adı ve şifre admin ve admin‘dir
  2. Eğer modemi size Turktelekom verdiyse Kullanıcı adı ve şifre “admin ve turktelekom” veya “admin ve ttnet” olarak deneyebilirsiniz.

Tenda Modem Arayüz Giriş Ekranı

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş yapın.
  2. Sizi aşağıdaki resimde olduğu gibi oldukça basit bir arayüz karşılayacaktır. İlk Olarak Otomatik Vlan tarama seçeneğinin işaretini kaldırın. Ardından ayarları resimde olduğu gibi ayarlayın.

Tenda V1200 Modem Kurulumu

  1. Wifi adı ve şifrenizi de bu ekrandan ayarladıktan sonra ve tüm ayalarınızı yaptıktan sonra “Tamam” butonu ile kaydedin.

Tenda v300 Resmi Destek Sayfası için Tıklayın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle