Tenda V1200 Modem Kurulumu

Tenda V1200 Modem Kurulumu, Tenda V1200 WAN Ayarları Resimli Anlatım, Tenda V1200 Dual-Band WLAN VDSL2 Modem Router Kurulum Ayarları Nasıl Yapılır?

Tenda V1200 Modem Kurulumu

Evde internet’e bağlanmak için kullandığımız modemlerin bir arayüzü vardır. Bu arayüz ile modemimizde bazı ayarlamalar yapabiliyoruz. Modem kurulumunu yaparken de bu arayüzü kullanacağız. Bu durumda Tenda V1200 Modem Kurulumu nasıl yapılır sizler için adım adım uygulayalım.

Tenda V1200 Modem Kablo Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Öncelikle Kabloları aşağıdaki görselde olduğu gibi modem’e bağlayın. DSL Hat kablosunu = DLS Girişine, Bilgisayara takacağınız ethernet kablosunu da herhangi bir sarı girişe takın. Son olarak Güç kablosunu da yerine takıp açma düğmesini açın. Modem kurulumunu yapmak için ethernet kablosunu da bilgisayardaki ethernet girişine takın. Şimdi Bir bilgisayar veya kablosuz cihaz ile modem arayüzüne giriş yapacağız.

Tenda V1200 Modem Kablo Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Tenda V1200 Modem Sıfırlama/Reset Nasıl Yapılır?

Modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi varsayılan olarak “admin” dir. Ancak eğer modem arayüz giriş şifresi değiştirilmişse ve unuttuysanız veya bilmiyorsanız; modemi resetleyerek varsayılan ayar ve şifre durumuna geri getirebilirsiniz. Bunun için Modemin arka kısmında “RST” yazan içe göçük bir düğme/kısım var. İnce bir alet ile modem çalışır halde iken buraya 20sn basılı tutun, modemin tüm ışıkları yanıp söner. Artık resetleme tuşunu bırakabilirsiniz. Cihaz açılınca arayüze varsayılan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Tenda V1200 Modem Arayüzü

  1. Öncelikle Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan İnternet tarayıcınızı açın. Örneğin Mozilla firefox’u açın ve adres satırına “192.168.1.1” girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

192.168.1.1

  1. Daha sonra karşınıza Tenda modem giriş ekranı gelecektir. Burada Kullanıcı Adı ve şifrenizi girin. Eğer şifreyi değiştirmediyseniz. Kullanıcı adı ve şifre admin ve admin‘dir
  2. Eğer modemi size Turktelekom verdiyse Kullanıcı adı ve şifre “admin ve turktelekom” veya “admin ve ttnet” olarak deneyebilirsiniz.

Modem Arayüz Giriş Ekranı Tenda

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayarak modem arayüzüne giriş yapın.
  2. Sizi aşağıdaki resimde olduğu gibi oldukça basit bir arayüz karşılayacaktır. İlk Olarak Otomatik Vlan tarama seçeneğinin işaretini kaldırın. Ardından ayarları resimde olduğu gibi ayarlayın.

Tenda V1200 Modem Kurulumu

  1. Bu modem çift band yayın yaptığı için iki ayrı wifi adı ve şifresi belirlemelisiniz. Veya birini devre dışı bırakabilirsiniz. bunun için yanındaki kutucuğun işaretini kaldırmanız yeterlidir. Tüm ayalarınızı yaptıysanız “Tamam” butonu ile kaydedin.

Tenda v1200 Resmi Destek Sayfası için Tıklayın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle