Tencent Gaming Buddy Emülatör Başlatılamadı Hatası

Pubg Mobile: Tencent Gaming Buddy Emülatör Başlatılamadı Hatası Çözümü. Emülatör başlatılamadı. Emülatör düzgün kapatılmadı. Lütfen emülatörü veya bilgisayarı yeniden başlatarak daha sonra tekrar deneyin.

Tencent Gaming Buddy Emülatör

PUBG, Mobil sürümü için Tencent Gaming Buddy Emülatör adıyla bilinen kendi Emülatörünü yayınladı. Bu emülatör diğerlerinden tamamen farklıdır. Çünkü emülatör belli oyunları çalıştırmak için tasarlandı. Dolasıyla Play Store’u yükleyemezsiniz. Son zamanlarda PUBG Mobile’i başlatmaya çalışırken bu hatayı aldım. Bu hata, PUBG Mobile’ı doğrudan kısayoldan başlatmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Yine de bazı çözümleri denedikten sonra bu sorunu çözebildim. Öyleyse, sizde benzer bir hatayla karşılaşıyorsanız, bu makale tam size göre.

Tencent Gaming Buddy Emülatör Başlatılamadı Çöümü

Tencent Gaming Buddy üzerinden Pubg Mobile oynadığımızda bazen karşımıza Emülatör Başlatılamadı Hatası çıkabiliyor. Bu hatanın çözümü için farklı çözüm yolları var. Bu çözüm adımlarını takip ederek bir çözüm elde etmeye çalışabilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy Emülatörünü Güncelleyin

Bu sorunun nedenlerinden biri güncel olmayan bir emülatör kullanmanız olabilir. Bunun için Emülatörün güncellemenin olup olmadığını kontrol edin, varsa güncel sürümü, yükleyin. Eğer Emülatörünüz güncelse bu adımı atlayabilirsiniz.

Görev Yöneticisi’ni kullanın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Diğer bir çözüm yolu ise Tencent Gaming Buddy Emülatör veya Pubg ile ilgili arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmaktır.

 1. Klavyenizden “Alt gr + Ctrl + Delete” tuşlarına birlikte basın.
 2. Açılan seçeneklerden Görev Yöneticisine tıklayın.
 3. Açılan listede Tencent Gaming Buddy Emülatör ve Pubg ile ilgili tüm uygulamaları sağ tıklayıp “Görevi sonlandır” diyerek kapatın.

Veya Bilgisayarı yeniden başlatın (Kapatıp açma değil) tekrar deneyin. Windows 10’da bilgisayarınızı yeniden başlat komutunu verince bilgisayarınız yenilenmiş oluyor.

TxGameDownload Klasörünü Sil ve Bilgisayarı Yeniden Başlat

Bu çözüm sayesinde hatayı bir dakika içinde düzelttim. Ve, bu çözümü denedikten sonra, hata ile bir daha karşılaşmadım. Diğer Windows programlarında olduğu gibi, bu emülatör de bazı geçici verileri kaydeder. Ve eğer hata tekrar tekrar geliyorsa bu soruna neden olan bazı geçici dosya var.

 1. İlk önce, Görev Yöneticisi’ni kullanarak emülatörü tamamen kapatın.
 2. Bundan sonra, C:\Temp Klasörüne gidin. Ve “TxGameDownload” klasörünü silin.
 3. Endişelenmeyin, bu klasör otomatik olarak oluşturulacak. Ayrıca, klasörü silmek hiçbir Oyun dosyasına zarar vermez.

TxGameDownload Klasörünü Sil ve Bilgisayarı Yeniden Başlat

Not: Benim bilgisayarımda Windows, C sürücüsünde olduğu için Temp klasörü de Yerel Disk C de depolanmıştır. Siz işletim sisteminizi farklı bir yere kurduysanız o diske bakın.

AOW Motorunu sonlandırın

Windows Görev Yöneticisi, tüm arka plan işlemlerini sonlandıramaz. Ve Görev Yöneticisi’nde görünmeyen aow_exe adlı bir işlem var. Ve bu işlemi sonlandırmak suretiyle sorunu hemen çözebilirsiniz. Hatta Bilgisayarı yeniden başlatmanız da gerekmez.

 1. İlk önce, Process Hacker programını indirin. Sistem kaynaklarını izlemek için ücretsiz, güçlü ve çok amaçlı bir araçtır. Ayrıca, görev yöneticisine iyi bilinen bir alternatiftir ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmeye yardımcı olur.
 2. Şimdi Process Hacker Programını açın ve “aow” kelimesini arayın. aow_exe.exe işlemi görünecektir. Üzerine sağ tıklayın ve ardından seçeneği sonlandırmayı seçin.

AOW Motorunu sonlandırın

Emülatör Başlatılamadı Hatası Diğer bir çözümü

 1. Hata ekranını “Tamam” diyerek kapatın.
 2. Sağ taraftaki seçeneklerden Çoklu pencere simgesine tıklayın.
 3. Oyun yeni bir pencerede açılacaktır. Eski pencereyi (hata veren) kapatın.
 4. Ardından PUBG Mobile oyununu açın ve karşınıza çıkan DirectX+ uyarısına tamam deyin.
 5. Ardından sizden yeniden hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek, sizde giriş yapın.

Tencent Gaming Buddy Emülatör Başlatılamadı Hatası

Emulator’ü yeniden kurun

Yukarıdaki tüm çözümler işe yaramadıysa. Son olarak emülatörü tamamen kaldırıp yeniden kurmanız gerekiyor. ilk önce, Denetim Masası’nı kullanarak Emülatörü kaldırın. Son olarak emülatörün en son sürümünü indirip yükleyin. Alternatif olarak, başka bir “PUBG Mobile emülatör” ü deneyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle