Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor Sorunu Çözümü. Samsung kulaklık işareti gitmiyor, telefonda kulaklık işareti çıkıyor ses gelmiyor, telefon kulaklık modunda kaldı, lg kulaklık işareti gitmiyor, samsung kulaklık takılı gösteriyor, kulaklık işareti gitmiyor gibi hataların çözüm yollarını paylaşacağız.

Kulaklık Takılı Gözüküyor

Normal kullanımda, Telefonlara kulaklık taktığımızda, genellikle ekranın üst kısmında kulaklık simgesi belirir. bu işaret veya simge çıktığında telefonun hoparlöründen ses gelmez ve konuşmalarımızı kulaklıkla yapmamız veya sesleri dinlememiz gerekir.

Ancak bazen telefonda kulaklık takılı olmadığı halde, Kulaklık Takılı Gözüküyor ve Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor durumu yaşanabilir. Bu durumda Telefon kulaklık modunda olduğu için bazı telefonlarda zil sesi çalmaz ve telefon ahizelerinden de ses gelmez.

Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Peki Kulaklık Takılı Gözüküyor sorunu neden ortaya çıkar ve servise gitmeden nasıl giderilebilir. Çoğu kişi sorunun kendiliğinden geçtiğini söylerken; çoğu da telefona kulaklık takıp çıkararak sorunu gidermeye çalışır. Şimdi gelelim nedenine ve çözüm yollarına…

UYARI: Sorunu çözmek için telefonunuza, birden fazla kez kulaklığı çıkarıp takmayın, aksi halde sorunu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgi: Telefon suya maruz kaldıysa

Eğer telefonunuz suya düştü ise, veya suya maruz kaldıysa vakit kaybetmeden telefonu kapatın ve bir telefon servisine gidin. Burada telefonunun suya maruz kaldığını belirtin onlarda oksitlenmeyi önlemek için bazı maddeler ile temizlik yapacaklardır. Eğer telefonunuzun garantisi varsa ve telefoncuya götürmek istemiyorsanız aşağıdaki evde çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Sıvı teması ve nem

Eğer telefonunuzu suya düşürdüyseniz veya üstüne sıvı döktüyseniz yada banyo gibi nemli alanlarda bulundurduysanız sorun sıvı temasından olabilir. Evde küçük afacanlar varsa bazen telefonu ellerine alıp ağızlarına götürebilirler. Bu da telefonun salya ya maruz kalmasına neden olabilir.

Bunun için ilk önce bu çözüm yolunu denemeniz tavsiye edilir. Telefonunuzu kapatın. Çıkarılabiliyorsa bataryasını çıkarın ve o şekilde tamamen pirinç içinde kaybolacak şekilde koyup en az on saat bulundurmanız tavsiye edilir. Pirincin nem çekme özelliği olduğu için sıvı temaslarında en etkili yöntemdir.

Telefonu pirinç içinde bekletme olayı kulağınıza her ne kadar şehir efsanesi gibi gelse de, Pirincin nem toplama özelliği vardır. Hani annelerimiz yemek yaparken pirinç suyunu çekmiş derler ya! işte pirinç çevresindeki suyu veya nemi çeker arkadaşlar. Telefonu en az 10 Saat, uzun süre kaldıysa iki gün pirincin içinde ağzı kapatılabilen bir poşette veya kapağı kapanabilen bir kapta kaybolacak şekilde bırakın. Poşetin veya kabın hava almaması önemlidir.

Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Bu kadar bekleyemem diyorsanız, telefona saç kurutma makinasının orta sıcak ve orta üfleme modunda en az beş dakika kadar işlem uygulayabilirsiniz. unutmayın pirinç en sağlıklı yöntemdir. Saç kurutma makinası telefonunuza zarar verebilir.

Kulaklık girişinin kirlenmesi

Telefonda Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor - ÇözümüDiğer bir ihtimal ise telefonun kullanıldığı ortama göre kulaklık girişin kirlenmesi ve bu durum sonucunda temassızlık yapması olabilir. Öncelikle telefonun kulaklık girişine ışık tutarak kir kontrolü yapın. eğer kir olduğunu düşünüyorsanız ince uçlu bir kulak çöpü veya ucu sivrileştirilmiş bir kağıt mendil ile veya Bir atacın ucuna ince bir bez ile temizleyebilirsiniz. Bu işlemlerde dikkat edin girişi fazla zorlamayın.

Kulaklık girişi hasarları

Eğer yukarıdaki yöntemlerden bir sonuç elde edemezseniz, büyük ihtimalle kulaklık soketiniz zarar görmüş olabilir. Bu durumda yapacağınız tek şey telefonunuzu bir servise götürmek. Sorun sizinle alakalı değilse muhtemelen Garanti kapsamında ücretsiz onarılacaktır. Ancak sorun kulaklık girişinin zorlanması sonucu ortaya çıkmışsa ücret alınabilir.

Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor, Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor. Kulaklık Simgesi Sorunu. Samsung Kulaklık Takılı Olmasa da Kulaklıkta İşaret Hiç Gitmiyor Samsung kulaklık takılı gösteriyor, telefonda kulaklık takılı gösteriyor, Sony telefonum kulaklık modunda kaldı, telefonda kulaklık takılı gözüküyor, HTC kulaklık takılı gösteriyor, kulaklik takili hatasi, LG kulaklık işareti, telefonda kulaklık takılı gözüküyor iPhone

Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Zeki Koseoglu
Zeki Koseoglu
3 yıl önce

Teşekkür ederim, saç kurutma makinesi önerinizi denedim ve telefondaki sorun düzeldi.

Arda
Arda
5 yıl önce

Çok teşekkür ederim saç kurutma makinesiyle ortalama 3dkya müzik keyfime devam edebildim.