Silinen Arama Kaydını Geri Getirmek Mümkün Mü?

Arama kayıtları bizim geçmişte kimi aradığımızı ve kimin tarafından arandığımızı gösteren kayıtlardır. Tüm aramalar telefonun rehber kısmında saati ve arama süresi ile kaydedilir. Peki, silinmiş bir arama kaydı geçmişi geri getirilebilir mi ve bu nasıl mümkün olur? Daha önce telefonda aradığımız kişiler silindikten sonra tekrar görüntülenebilir mi?

Telefonda Silinen Arama Geçmişini Getirmeye Neden Gerek Duyulabilir?

Bir insanın arama geçmişi aslında çok şey anlatabilir. Örneğin, kocasının onu aldattığını düşünen bir kadın, kocasının arama geçmişine bakarak aldatılıp aldatılmadığını öğrenebilir. Yaşlı bir akrabanın arama kaydı onun dolandırılıp dolandırılmadığını belli edebilir. Çocuğunuzun arama kaydı zararlı insanlarla konuşup konuşmadığını gösterebilir. Bu yüzden arama kayıtları önemlidir ve ihtiyaç duyulabilir. Ve mSpy giriş bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Birkaç neden örnek vermek gerekirse,

  1. Yanlışlıkla rehbere kaydetmediğiniz önemli bir numarayı sildiniz ve arama kaydını geri getirip numarayı kaydetmeniz gerekebilir.
  2. Eşinizin sizi aldattığından şüphelendiğiniz için başka şüpheli bir sevgili ile konuşup konuşmadığını merak edebilirsiniz.
  3. Çocuğunuzun zararlı şeyler satan ya da kötü alışkanlıklar kazandıracak biriyle iletişimde olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz.

mSpy ile Telefon Takip

Arama Kaydını Geri Getirebilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İnternette telefonda silinen aramaları geri getirme diye aradığınızda önünüze onlarca farklı yöntem çıkacaktır. Siz de tahmin edersiniz ki bu yöntemlerin çoğu güvenilir değil ve size reklam mesajları atabilmek için telefon numaranızı ele geçirmeye çalışıyorlar sadece. Sizler için internette kapsamlı ve derin bir araştırma yaptık ve işe yarayan yöntemleri tek tek listeledik. Eğer bizim listelediğimiz yöntemleri denerseniz ve aşamaları uygularsanız siz de kolayca arama kaydınızı geri getirebilirsiniz.

1. Android Veri Kurtarma Yazılımlarını Kullanmak

Bu yöntemin sadece Android telefonlarda kullanıldığını ve iPhone kullanıcıları için hiçbir işe yaramayacağını unutmayın. Güvenilir bir yazılım bulun ve o yazılımı kullanarak arama kaydı da dahil olan verilerinizi geri yükleyin. Örneğin “Android Data Recovery” yazınca çıkan yazılımı kullanabilirsiniz.

2. iCloud’u Kullanarak Arama Kaydını Geri Getirme

iCloud yöntemi yalnızca iPhone telefonlar üzerinde işe yarayacaktır. Eğer ayarlarınız iCloud’un yedekleme yapması yönündeyse Android’de anlattığımız gibi arama kayıtlarını geri getirebilirsiniz.

3. Operatörünüzle İletişime Geçerek Geri Getirme

Operatörleriniz aramalarınızı yapmanızı sağlayan yerler olduğundan dolayı bir operatör ile iletişime geçmek işe yarayabilir. Sizin için aramalarınızı tek tek size sayacak bir operatör bulmanız zor olacaktır fakat eğer bulursanız aramalarınıza kavuşabilirsiniz.

4. Casus Yazılım Kullanarak Geri Getirme

Casus yazılımlar hedef telefonun aramalarına ulaşabildiğinden dolayı bir casus program da çok işinize yarayabilir. Bizler en etkili program olan mSpy’ı öneririz.

Arama Kaydını Geri Getirme İşleminde mSpy Neden Etkili?

mSpy tüm araştırmalarımız sonucunda en iyi casus yazılım olduğuna karar verdiğimiz bir marka. Bunca işe yaramayan yazılım piyasada dolaşırken mSpy hem uygun fiyatı, hem de müşterisine sunduğu onlarca özellik sayesinde öne çıkmayı başarıyor. Arama geçmişi konusunda da mSpy’ı sizlere önerebiliriz.

Peki, mSpy size arama kaydını geri getirme konusunda nasıl yardımcı olacak? Direkt tüm arama geçmişini geri getirebilir mi?

Hayır, direkt tüm geçmişi geri getiremez ama mSpy daha iyisini yapabilir. Arama takibi özelliği sayesinde hedef telefona kurulduktan sonra yapılan tüm aramalar, kiminle yapıldığı, ne kadar sürdüğüne dair sizi anında bilgilendirir. Bu sayede hem aramaların detayına sahip olursunuz hem de şüpheli bir olay gerçekleşiyorsa iş üstünde olabilirsiniz.

mSpy yalnızca arama kayıtlarını değil, arayan kişinin rehberde ne olarak kayıtlı olduğuna kadar gösteriyor üstelik. Örneğin, kocanız size aldatıyor diyelim. Gecenin 3’ünde telefonunuza kocanızın “Mehmet” ile saatler süren bir arama yaptığına dair bildirim geldi. Mehmet’in gerçekten iş arkadaşı Mehmet olmadığını gecenin köründe yapılan uzun konuşmalardan anlayabilirsiniz bu sayede.

mSpy bir başkasının telefonundaki aramalara ulaşmanız gerekiyorsa kesinlikle en iyi yöntem. Çocuğunuz olsun, akrabanız olsun, çalışanınız ya da arkadaşınız olsun, mSpy sayesinde her türlü bilgiye ulaşabilir ve içinde bulunduğunuz durumda ne yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz. Telefonda silinen arama geçmişini görme ve hatta bundan çok daha iyisi mSpy ile mümkün!

Sonuç

Sonuç olarak, arama kayıtlarının çok önemli bilgiler içerebileceğini ve geri getirilebileceğini öğrenmiş olduk. Geçmiş arama kayıtlarını görüntülemek için birçok sebep var. Sebep önemli olmaksızın, en etkili silinen arama kaydını geri getirme yöntemini kullanmalıyız. Bunun için de mSpy birden çok seçeneği ile kesinlikle en iyi seçenek olacaktır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle