Plakadan Araç Sahibi Sorgulama, Plakadan isim Öğrenme

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama öğrenme nasıl yapılır?, Plakadan isim Öğrenme. Araç Plaka’sına göre Sahibi Nasıl Öğrenilir? Plakadan isim bulma.

Kullandığımız araçlarla ilgili bilgi ve işlemleri plaka üzerinden yaparız. Tıp T.C. Kimlik Numarası gibi araçlarda plaka üzerinden işlemleri yapılır. İşte bu yazıda sizlere Plakadan Araç Sahibi Sorgulama yapılabilir mi? anlatmaya çalışacağız.

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama

Plakadan bilgi sorgulama işlemleri şuan sadece E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Plakadan İsim sorgulama E-Devlet’te veya başka bir yerde yapılması mümkün değildir. Çünkü Kişisel bilgi olduğu için plakadan isim sorgulama yapmak mümkün değildir. Bunun yerine plakadan aracın genel bilgilerine ulaşabilirsiniz. Size Plakadan Araç Sahibi Sorgulama yaptığını söyleyen sitelere veya yerlere inanmayın.

Plakadan araç bilgisi öğrenme

  1. Bunun için: Buradaki bağlantıdan https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama araç sorgulama sayfasına gidin. Burada E-Devlet hesabınızla giriş yapın.
  2. Araç plakası yazan kutuya sorgulama yapacağınız aracın Plaka numarasını girin ve Sorgula butonuna tıklayın.
  3. Sorgulama bittikten sonra size şu bilgiler verilecektir: Buradaki sorgulamada, Plaka no , model yılı, tescil birimi, Renk, Çalıntı mı?, Marka, Ruhsat Tarihi, Cinsi, Renk 2, Hak Mahrumiyeti ve eğer Hak Mahrumiyeti ( Var ) ise yani Rehinli Araç ise Rehinli olduğu Makam / Kurum ismi bu sorgulamada bilgi olarak verilir.

Eğer illa araç sahibinin adını öğrenmek istiyorsunuz. Bunu üç yerden öğrenebilirsiniz: Yasal olmamasına rağmen Emniyet çalışanları, Banka Çalışanları ve Sigortacılardan öğrenebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle