Opera Tarayıcısının VPN Özelliğini Açma

Opera Tarayıcısının VPN Özelliğini Açma. Opera’ya Ücretsiz VPN Özelliği Geldi. Opera VPN nasıl kullanılır? Opera VPN Kurulumu ve Kullanımı. Opera VPN Eklentisi Nasıl Açılır? Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır? Opera Tarayıcısının VPN Özelliğini Aktifleştirin.

Opera VPN nedir?

Opera VPN, Opera web tarayıcısının içinde bütünleşik olarak gelen bir VPN özelliğidir. Opera şirketinin SurfEasy VPN firmasını bünyesine katmasıyla birlikte mevcut Opera tarayıcısıyla VPN hizmetini birleştirerek kullanıcılarının hizmetine sundular. Opera VPN hizmeti hali hazırda ücretsiz olarak verilmektedir ve ek olarak bir eklenti yükleme ve kullanma gereği yoktur. Günümüzde gizliliğin önem kazandığını düşünürsek Operanın sunduğu bu özellik için teşekkür etmekte fayda var.

Opera Tarayıcısının VPN Özelliğini Açma

İnternet’iniz yavaşladığında veya yasak olan sitelere girmek istediğinizde VPN hizmetlerini kullanırız. Piyasada VPN olarak çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Ancak ayrı bir uygulama veya eklenti yükleyerek yerine direkt Opera VPN özelliğini kullanmak daha mantıklı olacaktır.

  1. Öncelikle Bilgisayarınızda Opera tarayıcısı yoksa Buradan Opera web sitesine gidip Opera tarayıcısını bilgisayarınıza indirip kurun ve Açın.
  2. Daha sonra Klavyeden Alt+P tuşlarına birlikte basın veya Opera Menü Butonuna tıklayın ve Açılan menüde Ayarlar Seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan Ayarlar sayfasında Gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın.
  4. Daha sonra biraz aşağı inerek VPN başlığı altındaki VPN’i etkinleştirin seçeneğini eişaretleyin.

Böylece adres çubuğunun solunda VPN işareti belirecektir. Artık Opera VPN’i kullanmaya hazırsınız. Daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi VPN butonuna tıklayarak istediğiniz zaman VPN etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz.

Dilerseniz VPN konumunu da seçebiliyorsunuz. Normalde En uygun konum seçilidir ancak isterseniz Avrupa, Amerika ve Asya konumlarından bağlantı isteyebilirsiniz. bunun için VPN butonuna bastıktan sonra açılan pencerede aşağıda Sanal konum: kısmından VPN konumunu seçebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle