Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme. Motorola Moto Z2 Force Android 7.1.1 Nougat Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Motorola Moto Z2 Force Root Atma

Bu yöntem ile Motorola Moto Z2 Force Modeline aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Bootloader Kilidini Kaldırın

Telefonunuzu Root yapabilmek için. Telefonunuzda bulunan Bootloader kilidini kaldırmanız gerekir. Bunun için: Motorola Bootloader Kilidi Kaldırma yazısına giderek işlemleri uygulayın.

Gerekli araçlar: (Kuruluysa gerek yok)

Motorola Mobile Driver > İndir bilgisayarınıza kurun.
adb-setup > İndir adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

Gerekli dosyalar:

 wrp-3.2.3-2-nash.img > İndir = Dosya adını recovery.img olarak değiştirip, C:/adb klasörüne atın.
 twrp-installer-nash-3.2.3-2.zip > İndir = Telefonun Dahili Depolama bölümüne atın.
Magisk.zip > İndir
MagiskManager.apk > İndir = Root işleminden sonra telefona atıp yükleyin.

Motorola Moto Z2 Force TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: Klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Root yapma işlemlerimiz bu kadardı şimdi telefonu TWRP Modunda başlatmak için aşağıdaki kodu girip ENTER tuşuna basın.

fastboot boot recovery.img

Adım 4: Cihazınız TWRP Modunda başlayacaktır. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından twrp-installer-nash-3.2.3-2.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin.

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma

Adım 1: TWRP Modunda iken Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 2: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından telefon TWRP modunda açılacaktır. Telefonu Bilgisayara bağlayın ve Magisk.zip dosyasını telefona atın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Magisk.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin.

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Motorola Moto Z2 Force Root Yapma, TWRP Yükleme

Final: Son olarak Telefon açılınca Doya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle