Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor Sorunu Çözümü

Windows 10 Masaüstü Simgelerinin Boyutunu Değiştirme, Windows 10’da Masaüstü Simgelerini Küçültme, Büyütme. Masaüstü simgeleri küçültme nasıl yapılır?

Bazen küçük ve basit de olsa bir ayarı yapmak zahmet olabiliyor. Neticede bilmediğimiz bir şeyi öğrenmenin yolu ya kurcalamaktır, yada araştırmaktır. İşte Windows 10 Masaüstü Simgelerinin Boyutunu Değiştirme işlemini yapmayan kullanıcılar için böyle bir rehber hazırlayalım dedik.

Masaüstü Simgelerinin Boyutunu Değiştirme

Windows 10‘da Masaüstü Simgelerini Küçültmek veya Büyütmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu ayarlar ise diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi hemen hemen aynıdır ve basit bir işlemdir. Şimdi size bu ayarların nasıl yapıldığını anlatalım.

Ctrl tuşu ile değiştirme

Masaüstündeyken, Klavyenizden Ctrl Ctrl tuşunu basılı tutun ve Farenizin tekerlerini ileri veya geri oynatın. Masaüstü simgelerini büyüyüp küçüldüğünü göreceksiniz. Bu en basit yoldur.

Görünüm menüsünden değiştirme

Masaüstünüzde bo bir yere Farenin Sağ tuşu ile tıklayın. Açılan menüde Görünüm seçeneğinin üzerine gelin. yanda açılan seçeneklerden: Büyük, Orta ve Küçük simgelerden birini seçin.

Windows 10 Masaüstü Simgelerinin Boyutunu Değiştirme

Bu seçenekte varsayılan boyutları seçebilirsiniz. Ancak Ctrl ve Fare Tekerleği ile yapılan boyut değiştirme daha kapsamlıdır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle