Kayıt defteri düzenleme, devreden çıkarılmış

Kayıt defteri düzenleme, devreden çıkarılmış hatası Çözümü. Windows 10 Regedit Kayıt defteri düzenleme, yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış. windows 7

Windows Kayıt defteri düzenleyicisi

Windows Kayıt defteri düzenleyicisi, bilgisayarımızın tüm ayarlarının seçeneklerinin tutulduğu yerdir. Genelde REGEDIT yazarak ulaşırız. Ancak bazı virüsler bu arka planda biz onları sonlandırmayalım ve yerlerini tespit etmeyelim diye Windows Kayıt defteri düzenleyicisini devre dışı bırakırlar. İşte bu yazıda Kayıt defteri düzenleme, devreden çıkarılmış, Açılmıyor Çözümünü sizler için paylaşacağız.

Bu hataya genelde virüs bulaşmış bilgisayarlarda rastlıyoruz. Bunun için Bir Antivirüs ile bilgisayarınızı taramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kayıt defteri düzenleme, devreden çıkarılmış Çözümü

  1. Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan pencereye “gpedit.msc” yazın ve ENTER tuşuna basın.
    Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma
  2. Yerel Grup İlkesi açılacaktır. Burada sol menüde Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem kısmını seçin.
  3. Sağ kısımda açılan seçeneklerden Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle seçeneğine farenin sol tuşu ile çift tıklayın.
    Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma
  4. Açılan yeni pencerede “Devre dışı bırakıldı” seçeneğini işaretleyin ve son olarak “Tamam” butonuna tıklayın.
    Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma

Kod satırı ile Kayıt defteri düzenleyicisini Aktifleştirme

Bir CMD Komutu ile Kayıt defteri düzenleyicisini tekrar aktifleştirebilirsiniz. Bunun için Aşağıdaki Komutu kopyalayın ve Başlat menüsüne “CMD” yazın Komut İstemi belirecektir buna Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın. ve Aşağıdaki kodu yapıştırıp Klavyeden ENTER tuşuna basmanız yeterlidir.

Kayıt defteri ile Kayıt defteri düzenleyicisini Aktifleştirme

Kayıt defteri dosyasına ekleyeceğiniz kod ile de bu işlemi yapabilirsiniz bunun için yeni bir metin belgesi oluşturun aşağıdaki kodları bu metin dosyasına kopyalayıp .REG uzantısı ile kaydedin. Oluşturduğunuz bu .REG uzantılı dosyayı çalıştırıp çıkan uyarılara EVET demeniz yeterlidir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle