iPhone Ekran Görüntüsü Alma, iPhone Ekran Resmi Çekme

iPhone Ekran Görüntüsü Alma, iPhone Ekran Resmi Çekme, iPhone’da ekran görüntüsü nasıl alınır? iphone 6, iPhone 7 ekran görüntüsü alma 5s, iphone 7, iPhone 8 ekran görüntüsü alma iphone 4, iphone se ekran görüntüsü alma

iPhone Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Ekran Görüntüsü Alma, en sevdiğiniz videolardan birkaç dakika, oyunlarınızdan yüksek puanlar, Twitter veya Facebook gibi sosyal ağlardaki konuşmalar, bildirmek istediğiniz hatalar ve ekranda gördüğünüz neredeyse her şey için harika bir işlevdir.

iPhone X ve Sonrası Modeller için:

iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’de bir Ana Ekran düğmesi olmadığı için, bu yüzden ekran görüntüsünü almak için Yan düğmesini kullanmanız gerekir.

 1. Yakalamak istediğiniz uygulamayı veya ekranı açın.
 2. Her şeyi tam olarak çekim için istediğiniz gibi ayarlayın.
 3. İPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max veya iPhone XZR’in sağ tarafındaki Yan düğmesini basılı tutun.
 4. Aynı anda Ses Artırma düğmesini tıklayın. (Bu, önceki iPhone’lardan gelen Giriş düğmesi adımının yerine geçer.)
 5. Ekran beyaz yanıp sönecek ve kamera deklanşör sesini duyacaksınız (sessizde değilse)

iPhone’unuzun sol alt köşesinde, çektiğiniz ekran resminin küçük resmi görünür. Küçük resme dokunup İşaretle’yi kullanarak çizim ve metin ekleyebilir veya küçük resmi basılı tutarak ekran resmini paylaşabilirsiniz. Küçük resmi kapatmak için küçük resmin üzerinde sola kaydırın.

iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR Ekran Görüntüsü

iPhone 8 ve Öncesi Modeller için:

İPhone 8 ve önceki sürümlerde ekran görüntüsü alma, Orijinali 2007’den iPhone 8’e ve iPhone 8’den 2017’ye kadar tüm iPhone’ların hepsi ekranı yakalamak için aynı yöntemi kullanıyor.

 1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı açın ve yakalamak istediğiniz tam ekrana gidin.
 2. Sağ taraftaki Güç düğmesini basılı tutun ve aynı anda Giriş düğmesine tıklayın. (Bu, ekran görüntüsünüzü almaya çalışırken Dokunmatik Kimlik veya Siri’yi yanlışlıkla etkinleştirmemenizi sağlar.)
 3. Ekran beyaz yanıp sönecek ve kamera deklanşör sesini duyacaksınız (sesiniz etkinse).
  İOS 10 veya daha önceki bir sürümdeyseniz, ekran görüntüsü Tüm Fotoğraflar albümünüze (ya da iCloud Fotoğraf Kütüphanesi’ni kullanmıyorsanız Camera Roll) kaydedilir. İOS 11 kullanıyorsanız, bu işlem biraz farklı olacaktır.

iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle