instagram Arama Geçmişi Silme, instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Android, iPhone instagramdaki yaptığım aramaları nasıl silerim? instagram harf geçmişi silme

instagram

İnternet’te sosyal medyanın şuan en popüler platformu instagramdır diyebiliriz. Bildiğiniz gibi instagram diğer sosyal medya uygulamalarından biraz farklıdır. Hem Android hem de iPhone telefonlarda oldukça popüler olan ve büyük bir kitlesi instagram’da çoğu zaman aramalar yaparız. Yaptığımız bu arama geçmişleri instagram tarafından saklanır. Bazen bu geçmişi silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki rehberden faydalanabilirsiniz.

instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram, en sevdiğiniz hesapları ve konu etiketlerini kolayca bulmanıza yardımcı olmak için aramalarınızı Ara ve Keşfet’e kaydeder. Arama geçmişinizi silmek için:

iOS veya Android için Instagram uygulamasında

  1. instagram uygulamasını açın ve Profilinize gidin ardından instagram Arama Geçmişi Silme simgesine dokunun.
  2. Açılan kısımda en aşağıdaAyarlarAyarlar‘a dokunun.

instagram Arama Geçmişi Silme

  1. Sonrasında Güvenlik‘e ve ardından Arama Geçmişini Sil‘ye dokunun.
  2. Açılan pencerede Arama Geçmişini Sil‘ye dokunun.

instagram Arama Geçmişi Silme

Bilgisayarınızda veya mobil tarayıcınızda

  1. Bilgisayarınızda veya mobil tarayıcınızda instagram.com adresine gidin.
  2.  simgesine ve daha sonra  simgesine tıklayın.
  3. Gizlilik ve Güvenlik > Hesap Verilerini Görüntüle‘ye tıklayın.
  4. Arama geçmişi kısmında, Tümünü gör‘e tıklayın.
  5. Arama Geçmişini Temizle > Evet, eminim‘e tıklayın.

Arama geçmişinizi silmenin geçici bir etkisi olduğunu ve sildiğiniz aramaları tekrar yapmanız halinde arama geçmişinizde tekrar görünebileceklerini unutmayın.

instagram Harf Geçmişi Temizleme

Instagram’da daha ilk harfe basar basmaz buna uygun kişileri karşımıza çıkarıyor. Çuğu kullanıcı “A” harfine tıklayınca ismi “a” ile başlayan kişiler çıkıyor, arama geçmişi silinmiyor gibi sorunlardan dert yanıyor. Ancak maalesef bunun “kullanıcıyı engelleme” dışında bir çözümü yok. Yani telefonu fabrika ayarlarına almanız, format atmanız bir çözüm sağlamayacaktır. Karşınıza çıkmasını istemediğiniz kişiyi engellemekten başka bir yol bulunmamaktadır.

Alternatif bir yöntem ise örneğin; a harfi ile başlayan başka arkadaşlarınızı sık sık aratarak, ilgili kişiyi düşürme yöntemidir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle