Input Not Supported Monitör Sorunu Çözümü

Monitör Input Not Supported Sorunu Çözümü. Input Not Support Hatası Çözümü, Bios Logosundan sonra Görüntü gidiyor. Input Not support yazısını kaldırma.

Monitörde Input Not Supported Uyarısı

Bu hata Monitör veya ekranın, görüntü çıkış çözünürlüğünü veya ekran yenileme hızını desteklememesinden kaynaklanmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse: Monitörünüzün en fazla 1440×900 çözünürlüğü ve 59hz ekran tazeleme hızını desteklediğini varsayalım. Sizde Windows ayarlarından Çözünürlüğü 1920×1080 veya ekran yenileme hızını 70hz yaptınız. Böylece monitör görüntü akışını desteklemediği için görüntüyü kesecek ve bu mesajı verecektir. Siz çözünürlüğü ve ekran hızını düşürünce ekrana görüntü tekrar gelecektir.

Monitörümün desteklediği ekran çözünürlüğü nedir?

Her monitörün belli bir maksimum çözünürlüğü ve ekran tazeleme hızı vardır. Bu bilgilere ancak Google’da monitör marka ve modelinizi aratarak bulabilirsiniz. Örneğin: “Samsung CR50 Çözünürlük” diye aratırsanız ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece monitörünüzün desteklediği ayarları uygulayabileceksiniz.

Input Not Supported Monitör Sorunu Çözümü

Bu sorunun çözümü basit olabileceği gibi zor da olabilmektedir. Bu hata mesajını alma şeklinize göre değişecektir. Bu sorunu çözmek için birkaç yöntem sunacağız.

Monitörde Görüntü var mı? Ekran Çözünürlüğünü Düşürün

Eğer monitörde görüntü varsa ve ekranda “Input Not Supported” hatasını görüyorsanız. Çözüm kolay olacaktır. Bunun için:

 1. Başlat menüsü ve Ayarlar simgesine tıklayın.

Başlat Ayarlar

 1. Açılan pencerede Sistem seçeneğine tıklayın.

Sistem ayarları

 1. Sonraki ekranda sol taraftaki seçeneklerden “Monitör” seçeneğine tıklayın. Ardından “Ekran çözünürlüğü” kısmından çözünürlüğü düşürün.

Input Not Supported Monitör Sorunu Çözümü

 1. Monitörünüz hangi çözünürlüğü destekliyorsa bu listede o çözünürlüğü seçin. Bilmiyorsanız Daha düşük bir çözünürlük seçin.

Sorun Devam mı Ediyor: Ekran Yenileme Hızını Düşürün

 1. Gene Ayarlar > Sistem > Monitör Sekmesinde iken “Gelişmiş görüntü ayarları” kısmına tıklayın.

Ekran Yenileme Hızını Düşürme

 1. Ardından açılan pencerenin en alt kısmında “Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri” bağlantısına tıklayın.

Ekran Yenileme Hızını Düşürme

 1. Açılan yeni pencerede “Monitör” sekmesine geçin. Ardından “Ekran yenileme sıklığı” altındaki listede en düşük rakamı seçin.

Input Not Supported Monitör Sorunu Çözümü

 1. Son olarak “Tamam” butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

Bios Logosundan sonra Görüntü Gidiyorsa

Bios logosundan sonra görüntü gidiyor ve Input Not Support mesajını görüyorsanız. Elinizde yüksek çözünürlüklü bir monitör varsa oraya bağlayıp çözünürlüğü yukarıda anlattığımız gibi düşürebilirsiniz.

Monitör yok mu? Kasayı Bir Televizyona bağlayın

Bilgisayar Kasasını sökerek bir televizyona bağlayabilirsiniz. Televizyonlar genelde 1080p çözünürlüğü destekler. Böylece Televizyon yardımı ile çözünürlüğü düşürüp tekrar monitörünüze bağlayabilirsiniz.

Güvenli Mod ile Input Not Supported Hatasını Çözme

Öncelikle Buradan bilgisayarınızı nasıl güvenli mod ile açacağınıza bakın. Bilgisayarı güvenli mod ile açtıktan sonra:

 1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına birlikte basın.
 2. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “msconfig” yazın ve Tamam Butonuna basın.

msconfig

 1. Sistem yapılandırması ekranı açılınca, “Önyükleme” sekmesine geçin. Daha sonra “Önyükleme seçenekleri” kısmından “Güvenli Önyükleme” seçeneğini kaldırın. Ardından “Temel video” seçeneğini seçin ve “Tamam” butonuna tıklayın. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Güvenli Mod ile Input Not Supported Hatasını Çözme

 1. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra çözünürlüğü düşürün. Daha sonra tekrar “msconfig” çalıştırın ve bu sefer “Temel video” seçeneğini kaldırıp ayarları kaydedin.

Input not supported Windows 10 hatası, Casper monitör Input Not Support, İkinci ekran Input Not support, Televizyonda not support ne demek

Abone Ol
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ADEM
ADEM
3 ay önce

slm ben monitörü aparatla tv ye çevirdim ses var görüntü var ANCAK ekranda ,, input not support ,, yazısı GEZİNİYOR KALDIRAMADIM.Tv den ve bilgisayardan ekran çözünürlüğü ve hrz değişimlerini yaptım yinede yazı kalkmadı.BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABİLİR Mİ ?

kadg
kadg
1 yıl önce

Ek bilgi: Eğer monitörünüzün tam çözünürlüğünü öğrenmek isterseniz arama çubuğuna “dxdiag” yazıp, ekran kısmına gelerek görebilirsiniz.

cavit başkurt
cavit başkurt
1 yıl önce

Teşekkür ederim sayenizde çözdüm herzi düşürdüm oldu.