gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor Çözümü

gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor. İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin. Windows 10 Home gpedit.msc nasıl eklenir? gpedit.msc Windows’a nasıl yüklenir? Grup ilkesi nasıl aktifleştirilir? gpedit.msc download

Windows Grup İlkesi

gpedit.msc dosyası Group Policy yani Türkçesi ile Grup ilkesi olarak adlandırılır. Bilgisayarınızı yönetmek için birçok ayar mevcuttur. Windows’ta birçok yönetici ayarları Grup ilkesinden yapılıyor. Çoğu kullanıcı da haliyle çalıştır penceresine gpedit.mcs yazarak ulaşmaya çalışmaktadır. Ancak windows sürümleri desteklemediği için Grup ilkesini kullanamamaktadırlar.

gpedit.msc, sadece Windows‘un Pro, Education ve Enterprise sürümlerinde bulunur. Bunun dışında windows 10 Home ve Single Language gibi sürümlerinde bulunmaz. İşte bu “gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor” hatasının sebebi de budur. Yani windows 10 home sürümünü kullandığınız ve bilgisayarınızda gpedit.msc olmadığı için hatayı alıyorsunuz.

gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor Çözümü

Grup ilkesi’ni Windows’un diğer sürümlerine de yüklemek için bir yol var, elbette bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  1. Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan birinden gpedit_aktiflestirme.zip doyasını indirin.
    İndirme Linki, Alternatif Link, Alternatif Link
  2. Daha sonra gpedit_aktiflestirme.zip dosyasını sağ tıklayıp buraya çıkart deyin.
  3. gpedit_aktiflestirme klasöründeki sisteminize uygun olan dosyayı (64-bit veya 32-bit) Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor Çözümü

  1. Açılan siyah ekran program Grup ilkesini bilgisayarınızda otomatik olarak aktifleştirmeye başlayacaktır. İşlem bilgisayarınızın özelliklerine bağlı 3-4dk sürecektir.

gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor Çözümü

İşlem bitince program kendiliğinden kapanacaktır. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın. Artık çalıştır penceresine “gpedit.msc” yazarak test edebilirsiniz. Böylece Bilgisayarınıza Windows dilinize göre Grup ilkesi yüklenmiş oldu. İyi çalışmalar.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle