Google Play Store

Google Play Store Bağlantınızı Kontrol Edip Tekrar Deneyin Sorunu Çözümü, Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu Çözümü. Google play store bağlantı yok tekrar dene

Android Telefonumuzu güzelce kullanırken, birden Google Play Store Bağlantı hatası aldınız, ne oldu da böyle oldu derken modemi wifi ayarlarını kurcaladıktan sonra, baktık ki çözüm olmadı. şimdi sizlere bu sorunu atlatmanız için gerekli çözüm adımlarını anlatacağız.

Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu

Bu soruna, telefonunu Root atanlar kurcalayanlar genelde rastlamaktadır. Bu sorunun tek bir sebebi yok maalesef. Onun için olası çözüm yollarını sizinle paylaşacağız. Sizde sırayla bu çözüm yollarını uygulayın. Şimdi gelelim çözüm aşamalarına.

Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu Çözümü

UYARI : Çözüm adımlarına başlamadan önce, internetinizin olup olmadığını kontrol edin, sorun hattan veya modeminizden değilse, aşağıdaki adımları uygulayın.

Çözüm 1:

Android Cihazınızın Tarih ve Saatini Kontrol edin. Yanlışsa düzeltin. Telefonunuzun Wifi yada Veriyi kapatıp tekrar açın ve Android Cihazınızı yeniden başlatın.

Çözüm 2: Play Store verilerini silin

 1. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar kısmına gidin.
 2. Burada “Google Play Store” ‘yi bulun ve tıklayın.
 3. Gelen seçeneklerde Kayıt Yeri veya Depolama kısmına gidin.
 4. Gelen yeni seçeneklerde “Veriyi sil” veya “Verileri temizle” butonuna tıklayarak verileri temizleyin.
 5. Son olarak telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Google Play Store Hata Kodları ve Çözümleri

Çözüm 3: Google Play hizmetleri verilerini silin

 1. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar kısmına gidin.
 2. Burada “Google Play hizmetleri” ‘ni bulun ve tıklayın.
 3. Gelen seçeneklerde Kayıt Yeri veya Depolama kısmına gidin.
 4. Gelen seçeneklerde “Alanı yönet” butonuna tıklayın.
 5. Gelen yeni seçeneklerde en aşağıda “TÜM VERİLERİ TEMİZLE” butonuna tıklayın ve verileri temizleyin.
 6. Son olarak telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Çözüm 4:

Yukarıdaki iki çözümde de çözüm sağlayamayanlar, telefonları rootlu değilse ya telefonu sıfırlayacaklar yada temiz bir yazılım yükleyecekler.

Telefonu Rootlu Olanlar

Muhtemelen Freedom tarzı bir uygulama yükleyerek, (freedom host dosyasında google play ‘ı engeller) uygulamayı kullandıktan sonra, Menü/Stop demeden uygulamayı kapattıkları için; bu sorunu vermektedir. Telefonunuzda Freedom kurulu ise açıp Seçenekler/Stop Dedikten sonra, uygulamayı kaldırsınlar.

Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu Çözümü

Çözüm 5:

En Son çözüm yöntemi: Telefonunuz Rootlu olması lazım, Root Görüntüleme Desteği olan bir Dosya Yöneticisi (Root Explorer vb.) ile System/etc/hosts bulup Metin düzenleme ile açın. Açılan Metinde ilk 127.0.0.1 localhost hariç hepsini silin ve kaydedin. NOT: eğer çok sayıda satır varsa, hosts dosyasını silin. enson telefonu yeniden başlatın.

google play bağlantı zaman aşımına uğradı, google play store sunucu hatası çözümü, google play store bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin hatası çözümü, internet var ama google play store açılmıyor, google play store açılmıyor çözüm, google play store bağlantı yok hatası freedom, google play bağlantı yok sorunu root

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle