Chrome Video Oynatma Sorunu Çözümü

Google Chrome Dil Değiştirme, Google Chrome’u Türkçe Yapma, Google Chrome arayüz dilini değiştirme, Google Chrome Dili İngilizce’den Türkçe’ye Çevirmek

Google Chrome Dil Değiştirme

İşletim sisteminizin dilini algılayan Google Chrome, İşletim sisteminiz hangi dili kullanıyorsa bu dili İnternet’ten indirip kendisi ayarlıyor. Ancak bu durum bazen sorun teşkil edebiliyor ve dil kendini güncellemiyor veya işletim sisteminiz farklı bir dilde ise o dili indireceği için Türkçe olamayacaktır. Bazende Google’nin Chrome İnternet tarayıcısını yeni kurduğunuzda İngilizce dilinde açılabliyor. Bazen de Türkçe dili yerine yanlışlıkla ingilizce dilinde yükleme yapabiliyoruz. Neyseki Chrome’a dil eklemek oldukça basit. İşte bizde Bu yazımızda, Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır? Resimli olarak anlatacağız. Kolay Gelsin.

Bizler İngilizce dilinde olan Chrome’u Türkçe yapmayı anlatacağız. Sizler de İngilizce yerine farklı bir dil varsa, aynı adımları ve resimleri takip ederek dil değişikliği yapabilirsiniz.

Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır?

  1. Google Chrome’un Sağ Üst kısımda bulunan Google Chrome Dil Değiştirme - Google Chrome Türkçe Yapma Menü simgesine tıklayın. Açılan Pencerede “Settings” Seçeneğine tıklayın ve ayarlar penceresinin açılmasını sağlayın.

Chrome Ayarlar

  1. Daha sonra açılan Sol panelde “Languages” kısmına gidin. Ardından burada “Add languages” düğmesine tıklayın.

Chrome Dil Ekleme

  1. Açılan ekranda arama kutusuna ekkeyeceğiniz dili örneğin “Türkçe” yazın. Altta çıkan listede “Turkish – Türkçe” seçin ve aşağıdaki “Add” düğmesine tıklayın.

Google Chrome Dil Değiştirme

  1. Daha sonra yeni eklediğiniz dil listeye eklendikten sonra karşısındaki Google Chrome Dil Değiştirme - Google Chrome Türkçe Yapmaüç noktalı düğmeye tıklayın.

Google Chrome Dil Değiştirme

  1. Burada Google Chrome’u bu dilde görüntüle yani “Display Google Chrome in this language” seçeneğini seçin.

Google Chrome Dil Değiştirme

  1. Google Chrome’un yeni dilde açılması için “Relaunch” düğmesine tıklayın. Böylece Chrome kapanıp yeni dilde açılacaktır.

Google Chrome Dil Değiştirme

  1. Karışıklık olmaması için eski dili tarayıcıdan kaldırabilirsiniz. Bunun için aynı listedeki diğer dilin karşısındaki üç noktalı düğmeye taklayın. Ve ardından “Kaldır” demeniz yeterlidir, böylece dili kaldırmış olacaksınız.

Remove Chrome Language

Bu şekilde Google Chrome tarayıcısını birçok dil ekleyerek, aynı zamanda birden fazla dilde kullanabilirsiniz. Ayrıca sizin için yararlı olabileceğini düşündüğümüz; bazen rahatsız edici hale gelen Google Chrome Bildirimleri Kapatma adlı makalemize bakmanızı öneririz. Böylece Kötü amaçlı web sitelerin sizi rahatsız etmesinin önüne geçebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle