Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy J2 Pro 2018 SM-J250F Android 7.1.1 Nougat Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy J2 Pro 2018 SM-J250F Modeline aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve aşağıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-J250F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. Diğer dosyaları daha sonra telefona atacağız.
Odin3 v3.14.4 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
no-verity-opt-encrypt-6.0.zip
Magisk-v15.3.zip > İndir
MagiskManager-v5.7.0.apk > İndir
SM-J250F için TWRP: TWRP Dosyası / Alternatif
SM-J250G için TWRP: TWRP Dosyası / Alternatif

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan TWRP-J250F.md5 dosyanızı seçin.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Azaltma + Orta Tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Önce Ses kısma + Güç tuşunu basılı tutun telefon kapanır kapanmaz hemen Ses Artırma + Orta tuş + Güç tuşunu basılı tutun TWRP Modu açılacaktır. Eğer kaçırırsanız telefon güvenli moda girecektir.

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma

Adım 8: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından cihaz hala USB’ye takılıdır. Takılı değilse takın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Bilgisayarımda telefonunuzun depolama alanını göreceksiniz. Buraya gidip İndirdiğiniz no-verity-opt-encrypt-6.0.zip, Magisk.zip, MagiskManager.apk dosyalarını ellemeden Dahili depolama ana kısmına atın.

Adım 9: Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Magisk.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Geri gelip aynı işlemi no-verity-opt-encrypt-6.0.zip dosyası içinde yapın. Yani toplamda 2 adet zip dosyası yüklemiş olacaksınız.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 10: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Final: Son olarak Telefon açılınca Doya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

Samsung Galaxy J2 Pro 2018 Root, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Kaan
Kaan
1 yıl önce

merhaba bütün işlemleri yaptıktan sonra cihaznız doğrulanamadu yeniden başlatılamıyor uyarısı veriyor sıfırladığımda yeniden twrpye atiyor beni

Brainsick
Brainsick
5 yıl önce

Bilgisayarsız olmuyor mu? mutlaka böylemi yapmalıyım?

Ertuğrul
Ertuğrul
4 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

İndirdiğimiz 3 dosyayı SD Karta atsak bişey farkedermi

Ertuğrul
Ertuğrul
4 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

bu soruyu sormadan önce bütün hafızayı sildim ve o 3 dosyayı telefonun hafızasına atmayı unuttum daha sonra telefon açılmadı ve stock rom atmak zorunda kaldım allahtan elimde daha önceden yüklenmiş stock rom dosaysı vardıda hemen hallettim işimi… umarım birazdan denediğimde işe yarar ve telefonum rootlanır

Ertuğrul
Ertuğrul
4 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

magisk.zip için farklı bi link verebilir misiniz hata veriyor install ederken