Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy J2 2017 SM-J200F Android 5.1.1 Lollipop Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy J2 2017 Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy J2 2017 SM-J200F ve SM-J200G Modellerine aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve eğer “SM-J200F” modeli ise devam ediyoruz.

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. UPDATE-SuperSU-v2.82.zip dosyasını da telefonun dahili depolama konumuna atın.
Odin3 v3.14.4 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
 UPDATE-SuperSU-v2.82.zip > İndir
SM-J200F için: TWRP Dosyası / Alternatif
SM-J200G için: TWRP Dosyası / Alternatif

Galaxy J2 2017 TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama ve varsa OEM kilit açma özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp_3.0.2-1_J2 2017.tar dosyanızı seçin.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Azaltma + Orta Tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Ses Artırma + Orta Tuş + Güç tuşunu basılı tutun, Samsung yazısı gelince elinizi çekin. TWRP Modu açılacaktır.

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy J7 Prime 2 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J7 Prime 2 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 8: TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. ardından Install butonuna dokunun. Ardından Buraya attığınız UPDATE-SuperSU-v2.82.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 9: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J2 2017 Root Yapma, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle