Facebook

Facebook Video indirme Yöntemleri, Facebook’tan videolar Nasıl indirilir? Facebook’tan Programsız Video İndirmek. Android Telefondan Facebook Video indirme. Bilgisayardan Facebook Video indir, iPhone Facebook video indirme yöntemi

Facebook Video indirme Yöntemleri

Youtube videolarının popüler olmasıyla beraber, Facebook’ta videolarına önem vermeye başladı ve Facebook video sekmesini ayrı hale getirdi. Artık videolar keşfedilebilir bir hale geldi. Bunun anında kullanıcılar facebook’ta beğendiği bir videoyu bilgisayarına veya telefonuna indirmek isteyebiliyor. Facebook’tan video indirebilmek için birçok yöntem vardır. Bizler bu yöntemlerden en kullanışlı olanları sizler için anlatacağız.

Bilgisayardan Facebook videolarını indirme

Bilgisayardan facebook videolarını indirmek telefondakine göre biraz daha kolay görünse de karmaşık hale gelebiliyor.

Internet Download Manager ile Video indirme

IDM, Bilgisayar kullanıcıları için Webdeki hemen hemen tüm video sitelerinden indirme yakalayabilen bir programdır. Bu program sayesinde sadece facebook değil, Youtube, instagram, Tiktok, Film siteleri vb. tüm sitelerden video yakalayıp indirebiliyor. Tek sorun bu programın ücretli olması. Ücretsiz alternatifleri olsa da Maalesef idm gibi tam fonksiyonel çalışmamaktadırlar.

  1. İsterseniz buradan 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Veya İnternet’ten full sürümünü bulup bilgisayara yükleyebilirsiniz.
  2. IDM programını bilgisayarınıza yükledikten sonra tarayıcı eklentisini de yüklemeniz gerekmektedir. eğer tarayıcı eklentisi otomatik yüklenmezse Buradan siz kendiniz Chrome’a yükleyin.
  3. Her şey hazırsa tek yapmanız gereken tarayıcıdan videoyu indirmek istediğiniz adrese gitmek. Videonun hemen üstünde “Bu video dosyasını indir” butonuna tıklayın ve indirmek istediğiniz çözünürlüğü seçip indirin.

Internet Download Manager ile Video indirme

Programsız Facebook video indirme

Herhangi bir uygulama veya program kullanmadan facebook videolarını indirmek isterseniz. Bu işi yapan online web siteleri vardır. İndireceğiniz videonun bağlantısını kopyalayın ve bu sitelere bulunan kutuya yapıştırıp İndir butonuna basmanız yeterlidir.

Facebook videolarını programsız indiren web siteleri:

Eklenti ile Facebook video indirme

Chrome tarayıcı ile bir eklenti yardımı ile facebook videolarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bunun içi size birkaç eklenti önerebiliriz. Aşağıdaki eklentilerden birini “Chrome’a ekle” butonuna tıklayarak tarayıcıya yükleyin ardından indirmek istediğiniz videonun üzerinde “Download” butonu belirir. Bu butona tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Telefondan Facebook videolarını indirme

Telefondan veya tabletten facebook videolarını indirmek için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler genelde Android telefonlarda çalışmaktadır. iPhone için işler kolay olmuyor.

SnapTube ile Android Facebook Video indir

SnapTube, Android telefonlar için geliştirilmiş Google Play Store’da bulamayacağınız ve elle dışardan yüklemeniz gereken video ve müzik indirebilen bir uygulamadır. Bu uygulama bir adresten veya paylaşım yoluyla hemen hemen tüm videoları indirebiliyor. Ayrıca bu videoları isterseniz müzik olarak da indirebiliyor.

  1. SnapTube uygulamasını telefonunuza indirmek için buradaki bağlantıya gidin ve telefonunuza apk uzantılı dosyayı indirin. Uygulamayı indirdikten sonra Android telefonunuzda Dosya yöneticisi yardımı ile indirdiğiniz apk dosyasını yükleyin. Dışardan uygulama yükleme izni verdikten sonra telefonunuza rahatlıkla kurulacaktır.
  2. SnapTube hazırsa açın ve sizden birkaç izin isteyecektir bunlara izin verin (Kayıt için depolama izni) Ardından indirmek istediğiniz facebook videosunun altında bulunan “Paylaş” butonuna tıklayın. Ardından sağa doğru sürükleyip “Daha Fazla” butonuna tıklayın. açılan listede “SnapTube ile indir” seçeneğine tıklayın.

SnapTube ile Android Facebook Video indir

  1. SnapTube paylaşılan bağlantıyı açıp Videonun altına bir indirme butonu ekleyecektir. Sizde bu mavi indirme butonuna tıklayarak işlemi başlatın. İndirme butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda müzik veya video mu, videoysa hangi çözünürlükte indireceğinizi seçin ve indirme işlemin tadını çıkarın.

SnapTube ile Android Facebook Video indir

Telefondan Programsız Facebook video indirin

Herhangi bir uygulama veya program kullanmadan facebook videolarını indirmek isterseniz. Bu işi yapan online web siteleri vardır. İndireceğiniz videonun bağlantısını kopyalayın ve bu sitelere bulunan kutuya yapıştırıp İndir butonuna basmanız yeterlidir.

Facebook videolarını programsız indiren web siteleri:

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle