Facebook

Facebook hesabını silme, Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme, Facebook hesap Silme Linki, Facebook hesabı Kapatma, Facebook kalıcı hesap silme. Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Merhaba değerli ziyaretçi. Hayatımızın bir parçası haline gelen ve bir hevesle açtığımız sosyal medya hesaplarımızı bazı nedenlerden ötürü silmek isteyebiliyoruz. Bu yazıda da sosyal medya ağlarından biri olan facebook’ta hesabınızı nasıl kapatbilirsiniz detaylı resimli olarak anlatacağız.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabını kapatıp bir daha açılmamasını isteyenler; hesaplarını kapatmak için dondurma işlemi yerine tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Ancak bunu yapmadan önce hesabınıza ne olacak önce onu açıklayalım.

Hesabınızı silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

1- Facebook hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız varsa ve o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici ekleyebilirsiniz. böylece sayfa veya grubnuz’u o hesap dervalmış olur.)

2- Silinen hesap bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamıyor. Bu nedenle Facebook hesap silmeden önce iyice düşünün.

Hesabınıza Bağlı Uygulamaları Silme

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarına gidin. Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan “Kaldır” düğmesine tıklayarak kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik olmamasını istiyor.

Facebook Uygulama Ayarlarını açmak için buraya tıklayın.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabını Silme İşlemleri

  1. Hesabınızdaki uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki bağlantıya giderek “Hesabı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Hesabınızı silmek için buraya tıklayın.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

  1. Hesabınızı silmeden önce, hesabınızın bir yedeğini indirebilirsiniz. Aynı zamanda silme yerine dondurma işlemdi de yapabilirsiniz. Herşeye rağmen silmekte kararlı iseniz “Hesabı Sil” düğmesine tıklayın.
  2. Silme işlemi için son adımda açılan pencerede Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Uygulaması ile Hesap Silme

  1. Cep telefonunuzda Facebook uygulamasını açın. Sağ üsteki üç çizigili Menü tuşuna dokunun. Ardından Çark simgeli Ayarlar düğmesine dokunun. Sonrasında gelen ekranda “Erişim ve kontrol” seçeneine dokunun.

Facebook Uygulaması ile Hesap Silme

  1. sonraki ekranda “Dondurma ve Silme” seçeneğine dkonun. Ardından İki seçenekten biri olan “Hesabı Sil” seçeneğini işaretleyin ve “Hesabı Silme İşlemine Devam Et” diyerek silme işlemini başlatabilirsiniz.

Facebook Uygulaması ile Hesap Silme

  1. Sonraki adımlarda sizden parola ister, parolanızı da girdikten sonra hesabınızı silmiş olacaksınız.

Tüm işlemler bu kadar. Hesap silme işleminden sonra 2 hafta boyunca hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz iptal olur ve hesabınızı tekrar aktif hale gelir. Böylece hesabınızı yeniden kapatmak zorunda kalırsınız.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle