Facebook

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?, facebook hesap silme mobil 2021 Resimli anlatım, Facebook hesap silme linki, facebook hesap dondurma

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme, yani Facebook hesabınız kalıcı olarak kapatmak için aşağıda anlatacağımız Resimli Anlatımı takip etmeniz yeterlidir. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek, Hesap dondurmadan farklıdır. Hesabınız silindikten sonra kimse profilinizi ve içeriklerinizi bulamayacaktır.

Hesabınızı sildiğinizde bu hesaba ait olan Sayfalar ve Gruplarda silinecektir (Eğer yönetici siz tek iseniz). Sayfa ve Gruplarınızın silinmesini istemiyorsanız, bu sayfa ve gruplara başka bir hesabı yönetici olarak eklemeniz gerekmektedir.

Facebook Hesabını 14 gün beklemeden silme

Eğer 14 gün beklemeden Facebook hesabınızı silmek gibi bir düşünceniz varsa, Maalesef şimdilik facebook böyle bir seçenek yayınlamadı, yani hesabınızın tamamen silinmesi için 14 gün beklemeniz ve hiç giriş yapmamanız gerekmektedir.

Facebook hesabınızı silmeden önce bazı uyarılar

  • Hesabınızı silmeden önce iyice düşünüp öylece karar verin.
  • Silinen hesap bir daha açılmaz.
  • Hesabınızı silerseniz arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar silinmez, onlarda kayıtlı kalır.
  • Hesabınızı sildiğinizde diğer insanlar sizin profilinizi hiçbir şekilde görmeyecektir.
  • Silme işlemini başlattıktan sonra hesaba hiçbir şekilde giriş yapmamalısınız. Aksi halde silme işlemi iptal olur.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesabınızdaki tüm uygulamaları kaldırın

Hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için Buradaki Facebook Uygulama Ayarlarını kısmına gidip buradaki tüm uygulamalarınızı silmeniz gerekiyor. Uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan kutucukları işaretledikten sonra “Kaldır” butonuna tıklayarak kaldırın. Bunu yapmazsanız hesabınız kapanmayabilir. Çünkü, hesapları silme işlemi sonrasında 2 hafta boyunca hesabınızda hiçbir hareketlilik olmaması gerekiyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Resimli Anlatım

Facebook hesabınızı silin

Son adım olarak Buradaki Facebook Hesap Silme bağlantısını tıklayın ve açılan sayfadaki en altta “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak silme işlemini başlatın.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Resimli Anlatım

Son olarak bir pencere açılacak ve sizden Facebook şifrenizi isteyecek, bu güvenlik adımını geçtikten Sonra “Devam” butonuna tıklayarak işlemleri bitirin.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Resimli Anlatım

Daha önce belirttiğimiz gibi 14 gün boyunca hesaba hiçbir şekilde girmeyin. Aksi halde silme işlemi iptal olacaktır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle