CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma

CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma nasıl yapılır? CSS JS Kodlarını Sıkıştırma web araçları ve Programları. Minify CSS, Minify JavaScript.

Neden CSS ve JavaScirpt Dosyalarını sıkıştırmalıyız?

SEO Açısından

Web platformunda zirvelerde yer almak için, bildiğiniz gibi SEO çok önemlidir. SEO’nun önemli aşamalarından biri de sayfa açılış hızlarının yüksek olmasıdır. Google’un gelişmiş algoritmaları artık sayfa açılış hızını baz alarak siteyi derecelendirmektedir. Doğal olarak Google her zaman kullanıcısına hızlı açılan siteyi önerecektir.

Ziyaretçi açısından

Hızlı açılan bir web sitesi ziyaretçide iyi bir izlenim bırakacaktır. Böylece sitenize birden fazla ziyaret etme olasılığı da artacaktır.

Kaynak kullanımı açısından

Web sitemizin performansı Hosting kaynak kullanımını doğrudan etkilediği için sıkıştırma çok önemlidir. Düşük kullanıcı kitlesi olan siteler için bu pek sorun olmayacaktır ancak, her gün binlerce insanın ziyaret ettiği yüksek trafik yapan sitelerde önemli verim sağlayacaktır. Kısaca sayfa boyutunuz ne kadar küçükse o kadar verim alırsınız demektir.

CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma

CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma

Sıkıştırma yapmadan önce orijinal kodlarınızı veya dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Çünkü kodlar bitişik hale geldiği için, bu kodlar üzerinde düzenleme yapmak çok zor hale geliyor.

Online CSS Dosyalarını Sıkıştırma

Çevrim içi web araçları ile sıkıştırma yapmak mümkündür. bu işi yapan bir çok site bulabilirsiniz. CSS kodlarınızı sıkıştırmak için sizlere bazı web araçları sunacağız. Yapmanız gerekenler çok basit. İlgili yerlere kodlarınızı yapıştırdıktan sonra varsa sıkıştırma seviyesini de ayarladıktan sonra Compress butonuna tıklayarak sıkıştırma işlemini başlatabilirsiniz.

Online JS Dosyalarını Sıkıştırma

JavaScript kodlarını ve js dosyalarını sıkıştırmak için ise sizlere bu işi yapan bazı oneline siteleri önereceğiz. Yapmanız gerekenler çok basit. İlgili alanlara JavaScript kodlarınızı yapıştırdıktan sonra varsa sıkıştırma seviyesini de ayarladıktan sonra Compress butonuna tıklayarak sıkıştırma işlemini başlatabilirsiniz.

Program ile CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma

Tevsiye ettiğimiz ve büyük boyutlu dosyaları sıkıştırmak için birebir olan Romeolight Scriptm programını kullanacağız. Dediğimiz gibi Büyük boyutlu kodları web üzerinden sıkıştırmak çok zor. Bir megabayt ve üzeri boyutlu dosyaları kolaylıkla sıkıştırabiliyor. Yapmanız gereken çok basit JS veya css dosyalarınızı sürükleyip programa bırakmak ardından Play tuşuna basarak sıkıştırmasını beklemek.

 Romeolight Scriptm Portable

CSS JS Dosyalarını Sıkıştırma

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle