Cep Telefon Ana Kart Arızası

Cep Telefon Ana Kart Arızası Neyden Kaynaklanır? Telefonun Anakartı Neden Yanar? Samsung, LG Anakart bozukluğu sorunu

Ana kart Nedir?

Ana kart bir devrenin tüm elemanlarını birbirine bağlayan, birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan ve tüm devre elemanlarını üzerinde barındıran elektronik parçaya denir. Yani anlayacağınız üzere; telefonumuzun İşlemcisinden, hafızasından, Ram’inden, Kamera vb. diğer tüm elemanların üzerinde olduğu parçadır. Bu parçada yaşanan bir sıkıntı tüm devreyi etkilediği için, telefonun kullanımına engel olacaktır.

Cep Telefon Ana Kart Arızası

Ana kart’ın kendisinde yaşanan her türlü sıkıntı ana kart arızasıdır. herhangi bir yerde oluşmuş bir kısa devre. Yanan minik bir parça, İşlemci ayaklarının gevşemesi, Sıvı temasına bağlı oksitlenme gibi daha bir çok neden ana kart arızasına sebebiyet vermektedir.

Cep Telefon Ana Kartı neden Yanar?

Arkadaşlar telefonun Ana kartı yanmaz. Böyle bir şey yoktur. Ana kart üzerindeki bir parçada sıkıntı vardır veya yanmıştır. Ana kart alev alıp yanmadığına göre böyle bir şey de söylemek doğru değildir. Genelde Bu işten anlamayan ve kullanıcılara gereksiz masraf çıkartan servisler “Cep telefonunuzun ana kartı yanmış” gibi bir tabir kullanır.

Biz genelde “Ana kartınız arızalanmış” denmesini tercih ederiz. Örneğin Yüksek sıcaklıktan ayakları gevşemiş bir işlemci. ekranda görüntü vermeme, kapanma veya donma sıkıntıları çıkarabilir. Bu işte yetkin kişiler işlemciyi yeniden kalıplayarak sorununuzu çözecektir. Başka bir örnekte; Açılmayan ve şarj almayan bir telefonda basit bir kondansatör değişimi ile eski durumuna kavuşacaktır.

Ana karta zarar veren durumlar

  • Telefonunuzu uygun olmayan şarj aletleri ile şarj etmek.
  • Telefonu uzun süre şarjda bırakmak.
  • Telefon şarjdayken yüksek voltaja maruz kalması.
  • Telefonun suya düşmesi, sıvı teması.
  • Telefonun ısınmasına rağmen yüksek sıcaklıkta kullanmaya devam etmek.
  • Yanlış yazılım yüklemesi veya yazılımsal hatalar. (Çoğu zaman kullanıcı taraflı değildir.)

Ana kart ne zaman değiştirilir?

Yüksek masraflı bir tamir, Sıvı teması sonrası onarılamama, Yazılımsal sorunun çözülememesi sonucunda Ana kart değişimi yapılabilir. Ana kart değişimi sonrasında imei numaranız da eski anakartla gidecektir, bu da bir meseledir. Eğer cihazınızın garantisi varsa direk garantiye yollayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefon Anakart değişimi ne kadar?

Telefon Anakart değişimi fiyatı telefondan telefona değişmektedir. Ana kartlar pahalı ürünlerdir. Neredeyse telefonun yarı fiyatına denk gelir. Ana kartın özelliklerine ve telefon modeline göre fiyatı değişir.

Telefonda Anakart yanması nasıl anlaşılır?

Telefon Anakart yandığını nasıl anlarız? Ana karttaki bir arıza telefon hiç açılmayabilir. Telefonda görüntüleme sorunları olabilir. En doğru tespiti ancak yetkin bir servis verecektir.

Anakartı yanan telefon nasıl çalışır?

Telefonun ana kartı yanmaz. Telefon ana kartındaki bir arızayı bu işte deneyimli biri ancak tespit edebilir.

Telefon Anakart tamiri fiyat

Ana kart tamir fiyatları, Ana kart değişim fiyatlarına göre daha ucuzdur. İyi bir teknik servis uzun vadede çözüm olabilecek bir iş ortaya koyabilir. Ancak Yetkin olmayan bir servis telefonda başka sorunlar da çıkarabilir.

Telefon Anakartı değişince içindekiler silinir mi?

Telefonunuzun tüm bileşenleri (Hafıza) ana kart üzerinde olduğu için. Doğal olarak yeni bir anakart takılırsa, verileriniz eski ana kart ile gitmiş olur.

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Emre
Emre
1 yıl önce

Teşekkürler. Bende de görüntü sorunu var. Telefon almak zorundayım malesef 🙁