Bu Windows kopyası orijinal değil

Windows 7 yüklü bilgisayarınızı kullanırken, hopp! birden açılınca Masaüstünüz kararmış bir şekilde; Windows 7 Yapı 7601 Bu Windows kopyası orijinal değil. Sağ alt köşede bir yazı var.

Bu Windows kopyası orijinal değil

Peki ne olu nereden geldi bu yazı Orijinal Windows kullanırken ne oldu da bu uyarı çıktı? Değerli misafir bu hata Windows etkinleştirme‘nin başarısız olduğunu göstermektedir. Peki nasıl bu durumdan kurtulup çözüm sağlayabiliriz, hep birlikte bakalım.

Orijinal bir Windows sürümü kullanıyorsanız, elinizde bir ürün anahtarı da var demektir. Şimdi bu ürün anahtarı hazır bulunsun. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapalım.

Bu Windows kopyası orijinal değil Çözümü

  1. Öncelikle, Başlat‘a tıklayın ve cmd yazıp, yukarıda çıkan komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Açılan siyah komut istemi penceresinde sırasıyla,
  2. bcdedit.exe -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS
  3. bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF
  4. komutlarını girip Enter‘a basıp sisteminizi yeniden başlatın.
  5. Eğer problem devam ederse yine aynı komut istemini yönetici olarak çalıştırıp slmgr /upk ve slmgr /rearm komutlarını girin ve sistemi yeniden başlatın.
  6. Daha sonra sistem açılınca bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklerine gelin ve alttan ürün anahtarı değiştire tıklayıp kendi ürün anahtarınızı girin.
Orijinal Windows kullanmıyorsanız

Eğer korsan windows kullanıyorsanız ve Windows Loader ve Removewat gibi araçlarla Windows crack yaptıysanız, bu durumun olması normaldir. Tavsiyemiz Orijinal bir yazılım kullanmanız ve Güncellemeri uygulamanız. Aksi halde bu tür Crack araçları ile windows bilgisayarınızı savunmasız bırakabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle