Wordpress

WordPress, Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute. Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil Çözümü. Wordpress Bakım Modu Hatası Ve Çözümü.

WordPress’te Güncelleme yaparken veya bir eklenti güncellerken bir hata meydana geldiğinde, Sitenize ulaşmaya çalıştığınızda, WordPress Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute. (Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.) hatası veriyorsa Sorunun Çözümü çok basit.

Briefly unavailable for scheduled maintenance.

Söylediğimiz gibi bu sorunun nedeni: Wordpres’te güncelleme yaparken veya bir eklenti güncellerken WordPress kendini bakım moduna alır ve bu süre içinde siteye ulaşmaya çalıştığınızda “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.” uyarısını alırsınız.

Eğer bu uyarıda site takılı kalmışsa güncelleme başarıyla gerçekleşmemiş demektir. Bu durumda da WordPress kendini bakım modundan çıkaramayacağı için siteye her ulaşmak isteğinizde bu mesajı görürsünüz.

Sorunu FTP ile Çözeceğiz

Güncelleme esnasında olağan akış bozulduğu için artık siteye erişim mümkün değildir. Bu sorunun çözümü için FTP yada hosting panelinizin Dosya yöneticisini kullanacaksınız. Biz FileZilla programını kullanacağız.

WordPress Bakım Modu Sorunu Çözümü

  1. FileZilla Uygulaması veya Host’unuzun Cpanel Dosya Yöneticisi ile Sitenizin dizinine gidin.
  2. Sitenizin Ana dizininde “.maintenance” adlı bir dosya göreceksiniz bu dosyayı silin.
  3. Artık sitenize gidip sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz.
Briefly unavailable for scheduled maintenance.
Artık WordPress teki güncellemeleri tekrar gerçekleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar…

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle