Windows 11 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama, Windows 11 Şifre Kırma, Windows 10 Parola Kaldırma, Windows 8 Yerel Kullanıcı Hesabı Parolasını Sıfırlama, Windows Açılış şifresi kırma, Windows şifremi unuttum nasıl açabilirim? Windows giriş şifresi kaldırma

Merhaba değerli ziyaretçi bu yazıda sizlere Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama yolunu anlatacağız. Bu adımları uygulayarak Unuttuğunuz Windows giriş şifresini Sisteme hiçbir zarar vermeden kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz. Bu yöntemle Windows 11, Windows 10 ve Windows 8 deki Yerel Hesap şifrelerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama

Windows şifre sıfırılama yalnızca Yerel Hesaplarda işe yaramaktadır. Microsoft hesabınızın şifresini zaten şifre kurtarma sıfırlama seçenekleri ile kurtarabilirsiniz. Bu yöntemle dışardan müdahele ederek Windows kullanıcı şifresini sıfırlayacağız. Bunun için bilgisayarı kurtarma modunda iken Windows Erişebilirlik yöneticisini Komut istemi ile değiştirmemiz gerekiyor. Olabilecek en kısa ve sade şekilde anlatmaya çalıştık. Haydi kolay gelsin.

Adım 1: Bilgisayarı kurtarma modunda Komut İstemi ile açın

Bilgisayarı Kurtarma Modu’nda başlatmamız gerekiyor, bunun için:

 1. Oturum açma ekranında iken, Sağ alt köşedeki Kapatma simgesine tıklayın ve klavyeden “Shift” tuşunu basılı tutarak “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama

 1. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Kurtarma Modunda açılır. Şimdi sırası ile “Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Komut İstemi” kısmına gidin ve “Komut İstemi” seçeneğine tıklayın.

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama

Komut İstemini açarken şifre istiyorsa

Bazen kurtarma modu da güvenli hale gelebiliyor. Böylece kullanıcı şifresi girmeden Komut İstemine ulaşamıyoruz. Bu durumda yapabileceğimiz tek şey elimizde bir Windows yükleme USB’si veya DVD’si bulunması. Bilgisayarı bu yükleme medyasından başlatarak Komut İstemine ulaşabiliriz. Buradan Windows Kurulum USB Hazırlama adlı yazıya gidip başka bir bilgisayarda usb belleğinize Windows 10 yükleyebilrsiniz.

 1. Windows yüklü usb belleğiniz hazır ise bilgisayara takın. Ancak öncesinde Bios’a girip Secure boot’u kapatıp usb boot seçeneklerini aktif etmeniz gerekiyor. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra bilgisayarınızı windows kurulu usb bellekten boot edin.
 2. Karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda iken, Klavyenizden Shift+F10 tuşlarına birlikte basın.

Windows Güvenli Mod ile Nasıl Açılır?

 1. Klavyeden Shift+F10 tuşlarına birlikte bastıktan sonra aşağıdaki gibi siyah Komut İstemi ekranı açılacaktır. Böylece şifre kaldırma işlemlerine geçebilirsiniz.

Adım 2: Şifre Kaldırma İşlemleri

 1. Açılan siyah ekranlı Komut penceresine aşağıda verdiğimiz komutları sırası ile girin. Ve klavyeden her defasında ENTER tuşuna basın.

Windows 11 Şifre Kırma

 1. Yukarıdaki Son komut olan “wpeutil reboot” bilgisayarı normal olarak yeniden başlatır. Oturum açma ekranında şimdi Komut istemi ile değiştirdiğimiz Erişebirlilik düğmesine tıklayalım.

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama

 1. Bilgisayardaki tüm kullanıcıları listelemek için açılan siyah ekranı komut penceresine “net user” yazalım ve klavyeden ENTER tuşuna basalım.
 2. Listelenen kullanıcılar arasında şifresini sıfırlayacağımız hesabı görüyoruz.
 3. Şimdi şifreyi sıfırlamak için: “net user Kullanıcı-Adı *” komutunu girip klavyeden ENTER tuşuna basalım. Buradaki Yıldız (*) şifreyi değiştireceğimizi belirtiyor.
 4. Örneğin: net user TeknikNot * girdikten sonra sizden yeni şifre girmenizi ister. Siz de yeni bir şifre girebilirsiniz. Veya şifreyi tamamen kaldırmak için boş bırakarak klavyeden ENTER tuşuna basabilirsiniz.

Windows Unutulan Kullanıcı Şifresini Sıfırlama

 1. Şifremizi sıfırladık. Şimdi Erişebilirliği eski haline getirmek isterseniz aşağıdaki yönergeleri takip ediniz. Yok eğer bu şekilde kalsın lazım olunca ben burdan Komut istemini kullanırım derseniz birşey yapmanıza gerek yoktur. Artık Normal olarak giriş yapabilirsiniz.

Erişebilirliği eski haline getirmek isterseniz:

 1. Bilgisayarı tekrar Kurtarma Moduna alıp, Komut istemini açmamız gerekiyor. Bunun için Shift tuşunu basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki “shutdown /r /o /f /t 00” komutunu girerek de bilgisayarı Kurtarma Modunda başlatabilirsiniz.

 1. Bilgisayarı kurtarma modunda açtıktan sonra tekrar sırası ile “Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Komut İstemi” kısmına gidin ve “Komut İstemi” seçeneğine tıklayın.

Erişebilirliği eski haline getirmek

 1. Açılan siyah ekranlı Komut penceresine aşağıda verdiğimiz komutları sırası ile girin. Ve klavyeden her defasında ENTER tuşuna basın.

 1. “move utilman.exe.bak utilman.exe” komutunu girdikten sonra klavyeden “Y” tuşuna basın. Böylece erişebilirliliği eski haline getirmiş olduk.
 2. Bilgisayarı normal olarak yeniden başlatmak için: “wpeutil reboot” komutunu girebilirsiniz.

Windows 11 açılış parolasını unuttum, windows 10 şifremi unuttum, Windows 8 şifremi unuttum nasıl açabilirim, Unutulan windows 10 şifresini öğrenme, Windows 10 şifre kırma programsız, Windows 10 şifre kırma programı usb

Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Umut
Umut
10 gün önce

İşime yaradı teşekkürler.

Hakan Akt
Hakan Akt
2 ay önce

Merhabalar dediğiniz gibi yapriyorum ama bir türlü baslamiyor her ne seversem.seciyim benden şifre istiyor e posta şifresini. Zaten bilsem bunları yapmam hicbirsekilde olmuyor başka yol.varmidir.