Windows Defender Kapatma, Devre Dışı Bırakma

Windows 11’de Windows Defender Kapatma. Windows Defender Virüsten Koruma’yı kapatma. Windows Defender Nasıl Kapatılır? Windows 10 Windows Defender Tamamen Kapatma

Windows vista ile hayatımıza giren Defender temel olarak windows güvenliğini sağlamak için üretilse de bu güvenliği sağladığı tam bir muamma. Üstelik tükettiği sistem kaynağı da cabası. Evet Windows 11 yüklemesinden sonra yüklü ve aktif gelen Defender’i kapatmanız şuan için sizlere performans kazandıracaktır. Tabi ki başka bir antivirüs yazılımı kullanacaksanız. Defender’i kapatmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Windows Defender’i ayarlardan kapatmak bazen işe yaramayabiliyor bunun için sistemi tamamen kapatmanın yollarını da sizinle paylaşacağız. Böylece Defeneder sizin için bir engel olmaktan çıkacaktır.

Defender’i neden kapatmalıyız?

  • Eğer Windows defenderi yetersiz buluyor ve Başka bir antivirüs kullanmak istiyorsanız o zaman Windows defenderi kapatmanız daha mantıklı olacaktır.
  • Windows defeneder açıkken Dosya kopyalama hızına etki etmektedir. Windows defender Arka planda sürekli tarama yaptığından kopyalama hızı bariz miktarda düşer ve bu durumda defenderi kapatmak isteyebilirsiniz.
  • Windows defender her açılışta otomatik olarak başladığından gereksiz yere kaynak tüketimine neden olabilir
  • Güvenli olduğundan emin olduğunuz bir dosyayı, Windows defender engelliyor ve boş yere zararlı olarak görüyor olabilir.

Windows Defender Kapatma

Windows 10 sürümünde Defender sisteme entegre edilmiştir. bunu kaldırmak mümkün değildir ancak, bunu devre dışı bırakma yöntemleri vardır. Devre dışı bırakılınca tamamen kapalı olup sistemi etkilemeyecektir. Bu yöntemlerin tümünü sizlere anlatacağız.

Windows Defender’i ayarlardan kapatma

  1. Başlat menüsü arama kısmına Windows defender yazıp çıkan sonuçta Windows defenderi açın.
  2. Windows defender açılınca Sağ üstte bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  3. Açılan pencerede “Gerçek zamanlı koruma” ve “Bulut Tabanlı Koruma” seçenkelerinin altında bulunan “Açık” butonlarını “Kapalı” hale getirin.

Windows Defender Kapatma

Windows Defender Tamamen Kapatma

Aşağıdaki kodları bir not defterine yapıştırıp ismini ve uzantısını “DefenderKapat.reg” olarak kaydedin. Son olarak oluşturduğunuz bu dosyaya çift tıklayarak açın. Çıkan uyarılara evet diyerek değişiklikleri uygulayın.

Windows Defender Yeniden Açma

Windows defenderi eski haline getirmek için, Aşağıdaki kodu not defterine yapıştırıp ismini ve uzantısını “DefenderAç.reg” olarak kaydedin. Son olarak dosyayı çift tıklayarak açın. Çıkan uyarılara evet diyerek değişiklikleri uygulayın.

Windows Defender kapatma programı

Ufak bir araçla Windows defender’i kapatıp açabilirsiniz. Defender Control programı ile tek tuşla Windows Defender’i tamamen kapatabilirsiniz. Programı yönetici olarak çalıştırın ve Disable Windows Defender butonuna tıklayarak devre dışı bırakmış olursunuz. Tekrar aktifleştirmek için Enable Windows Defender butonuna basmanız yeterlidir.

Windows Defender kapatma programı

Defender Control programını indirin / Alternatif Link

Defender Control programı Windows 11, 10, 8 ve 7 sürümlerinde çalışmaktadır.

windows defender kapatma win8, windows defender kapatma 2018, windows defender kapatma win7, windows defender kapatma indir, windows 10 defender kapatma 2018, windows defender kapatma super user

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle