Windows 11 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

Windows 11 Açılış Şifresi Kaldırma Rehberi. Windows 11 ‘da Giriş ekranı şifresini kaldırma, başlangıç şifresini (Parola) kaldırma. Bilgisayar Giriş Şifresini kaldırma. Windows 11 Açılış Ekran Şifresi Kaldırma. Windows 11 Parolası Nasıl Tamamen Kaldırılır? Resimli Anlatım

Bildiğiniz gibi Windows bilgisayarlarda kullanıcılar vardır. Bu kullanıcılar isterlerse hesaplarını güvenli/korumalı hale getirebiliyorlar. Yani isterlerse hesaplarına bir şifre verebiliyorlar. Bu şifre bilgisayar kapatıldığı zaman, veya bilgisayar uyku moduna girdiği zaman veya bilgisayar açıldığında yani bu şifre hesaba her girildiğinde sorulmaktadır.

Windows 11 Açılış Şifresi Kaldırma

Kullanıcılar bazen açılışta veya uykudan hemen sonra sorulan bu şifreden sıkılabiliyor. bilgisayara her giriş yaptığında bu şifreyi girmek istemeyebiliyor. Bu durumda hesaplarına verdikleri bu şifreleri kaldırabilirler yani Windows 11 Açılış Şifresi Kaldırma işlemi yapabilirler.

Windows 11 hesap şifresini kaldırma

Öncelikle Windows bilgisayarlarda giriş ekranına koyulan hesap şifresini tamamen kaldırmayı anlatacağız.

Windows 11 açılış şifresini elle kaldırma

 1. Başlat menüsü ve Ayarlar simgesine tıklayın.

Başlat > Ayarlar

 1. Açılan ekranda “Hesaplar” sekmesine ve ardından sağ taraftaki “Oturum açma seçenekleri” kısmına tıklayın.

Windows 11 Oturum açma seçenekleri

 1. açılan yeni ekranda Parola seçeneğini sağındaki Oka tıklayın. Ardından açılan alt kısımda “Değiştir” butonuna tıklayın.

Windows 11 Parola

 1. Açılan yeni pencerede Geçerli parola yazan kutuya şuan ki parolanızı yazın ve İleri butonuna tıklayarak devam edin.

Windows 11 açılış şifresini tamamen kaldırma

 1. Parola değiştirme ekranı açılacaktır. Biz şifre kaldıracağımız için buradaki alanları boş bırakıyoruz ve İleri butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Windows 11 açılış şifresini tamamen kaldırma

 1. Parolanız değiştiriliyor dedikten sonra biz boş bıraktığımız için parolamızı kaldıracaktır. ardından Son butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayın.

Windows 11 açılış şifresini tamamen kaldırma

Windows 11 açılış şifresini Komut İstemi ile kaldırma

 1. Windows hesap şifresini basit bir kod satırı ile de kaldırabilirsiniz. Bunun için Başlat menüsündeki Arama simgesine tıklayın ve ardından klavyeden “cmd” yazın.
 2. Arama sonuçlarında Komut İstemi belirecektir. Komut İstemi ‘ne Farenin sağ tuşu ile tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın seçeneğine tıklayın.
 3. Siyah bir pencere açılacaktır. Buraya klavyeden net user kullanici_adiniz * komutunu girin ve klavyeden “ENTER” tuşuna basın. kullanici_adiniz yazan yere Şuan ki hesabınızın adını yazmalısınız.
 4. Kullanıcı için parola yazın: ve Onaylama için parolanızı yeniden yazın: uyarılarına klavyeden “ENTER” tuşuna basarak devam edin.

Windows 11 açılış şifresini Komut İstemi ile kaldırma
Komut başarıyla tamamlandı. yazısı gelince artık hesap şifrenizi kaldırmış olacaksınız.

Windows 11 sadece açılışta şifre sormasın

Windows 11 ’da ister yerel hesap ile, isterseniz de Microsoft hesabınız ile şifre alanını mecburen girmek durumundasınız. Bu güvenlik adımlarından biri olsa da oturum açma ekranında şifre girmemek isteyebilirsiniz. Peki zorunlu şifre girme ekranını atlamanın bir yolu var mı? Bilgisayarımızı açtıktan sonra hiçbir şey yapmadan doğrudan masaüstümüzü görebilir miyiz? Bu sorunun yanıtı “Evet.” Aşağıdaki adımları uygulayarak Windows’a şifresiz giriş yapabilirsiniz.

 1. İlk olarak klavyeden Win+R tuşlarına birlikte basın. (Windosw tuşu klavyedeki pencere olan tuştur)
 2. Açılan Çalıştır kutusuna netplwiz veya control userpasswords2 yazın ve Tamam butonuna tıklayın.
 3. Kullanıcı Hesapları penceresi açılınca Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir. yazısındaki işareti kaldırın ve aşağıdaki Tamam butonuna tıklayın.
 4. Gelen Otomatik oturum aç penceresinde parolanızı girdikten sonra Tamam butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Windows 11 sadece açılışta şifre sormasın

Artık Windows 11’un açılışta sizden şifre girmenizi istemeyecek, şifre ekranı yerine direkt masaüstünüz karşınıza çıkacaktır. Ancak Ekranı kapattığınızda veya bilgisayarı kilitlerseniz veya uyku moduna alırsanız tekrar şifre isteyecektir.

windows 10 şifre kırma programsız, windows 10 şifre kaldırma 2018, windows 10 açılışta şifre sormasın, windows 10 açılış şifresi değiştirme, windows 10 açılış şifresi koyma, windows 7 şifre kaldırma, bilgisayar şifre kaldırma windows 8

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle