Windows 10

Windows 10 Otomatik Yüklenen Uygulamaları Kapatma. Windows 10 Kendiliğinden Yüklenen Uygulamaları Kapatma. Windows 10 Otomatik Yüklenen Uygulamaları Durdurma. Windows 10 Mağaza’dan Kendiliğinden Yüklenen Uygulamaları kapatma.

Windows 10 Otomatik Yüklenen Uygulamalar

Windows 10 Kendi kendine uygulama yükleyebiliyor. Yani bilgisayara candy crush soda, march of empires gibi oyunların ve bazı uygulamaların kendiliğinden yüklendiğini görmüşsünüzdür. Bu Oyun ve uygulamaları kaldırabiliyorsunuz ancak, işin kötü tarafı sildikten sonra bunlar tekrar yükleniyor. Bunlar bir sorun veya virüs değildir. Microsoft’un Windows Consumer Features (Microsoft tüketici deneyimleri) adını verdiği bir özelliği, yani kendi uygulamalarını bize habersiz yükletip sunuyor.

Windows 10 Otomatik Yüklenen Uygulamaları Kapatma

Ben şahsen bilgisayarımın benden habersiz iş yapmasını ve arka planda veri ve internet tüketmesini istemem. bu yüzden hemen kapatırım. Peki bunu kapatmanın yolu yok mu? elbette var şimdi gelelim çözüme…

Grup ilkesi düzenleyici ile kapatma

  1. Klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basarak çalıştır penceresini açın ve içine “gpedit.msc” yazıp “ENTER” tuşuna basın.
  2. Yerel grup İlkesi Düzenleyicisi penceresinde sol tarafta sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Bulut İçeriği kısmına gidip Bulut İçeriği seçeneğini tıklayın.
  3. Sağ tarafta Microsoft’un tüketici deneyimlerini devre dışı bırak seçeneğine fare ile çift tıklayın.
  4. Açılan pencerede sol üstte Etkin seçeneğini seçip “Tamam” butonuna basın.
  5. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Kayıt defteri ile kapatma

Aşağıdaki kayıt defteri kodunu bir Not defterine kaydedin ve herhangi bir isimle .REG uzantısı ile kaydedin. Oluşturduğunuz bu dosyaya çift tıklayın ve çıkan uyarılara evet deyin. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Yada kendiniz regedit.exe ‘yi açıp HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows kısmına gidip Sağ tıklayıp yeni bir anahtar dedikten sonra yeni bir Dword (32 bit) değeri oluşturun. Adını “DisableWindowsConsumerFeatures” koyun çift tıklayıp “1” değerini girip kaydedin.

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
0/50 Oy

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir