Microsoft Store

Windows 10 LTSC Microsoft Store Ekleme, Add Windows 10’un LTSC Sürümüne Windows Mağaza Yükleme. Win 10 için Enterprise LTSC 1809 Mağaza yükleme

Windows 10 LTSC Microsoft Store, Mağaza Ekleme

Bildiğiniz üzere Windows 10’un LTSC sürümünde Microsoft Store yok. Çoğu kullanıcı bu sürümün stabil olması ve en az kaynak kullanması sebebiyle kullanıyor. Ancak Microsoft mağazasının olmaması biraz can sıkıcı bir durumdu. Neyseki bu sorunun bir çözümü var. O da Windows mağaza uygulamasını elle yüklemek.

Windows 10 LTSC, Windows Mağazası da dahil birçok Windows uygulamasının bulunmadığı ve Long Term Servicing Channel (Uzun Süreli Servis Kanalı) kelimelerinin baş harflerinden oluşan Windows 10 sürümüdür. Windows’un 10 LTSC sürümüne nasıl Microsoft Store, yani Windows Mağazasının yükleneceğini anlatacağız.

Anlatacağımız bu işlemler Windows 10 Enterprise LTSC 1809 Sürümü ve 17763.316 derleme sürümüne sahip bilgisayarda denenmiştir. Daha eski sürümlerde çalışmayabilir. İşletim sistemi sürümünüzü öğrenmek için Çalıştır’a “winver” yazıp çalıştırabilirsiniz. Windows 10 LTSC Türkçe 32bit ve 64bit iso dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Windows 10 LTSC Türkçe iSO indir

  1. Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan birinden “Microsoft-Store-Yukleyici.zip” dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Microsoft-Store-Yukleyici.zip indir / Alternatif Link

  1. Ardından “Microsoft-Store-Yukleyici.zip” arşiv dosyasını Fare ile Sağ tıklayıp buraya çıkart tıklayarak arşivi masa üstüne çıkartın.
  2. “Microsoft Store Yükleyici” klasöründeki “Kurulumu başlat.cmd” dosyasını fare ile Sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” tıklayın.

Windows 10 LTSC Microsoft Store, Mağaza Ekleme

  1. Siz bir şey yapmadan kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Bir aksilik olmazsa aşağıdaki gibi kurulum tamamlanır. Kapatmak için bir tuşa basın mesajını görünce siyah ekranı kapatabilirsiniz.

Windows 10 LTSC Microsoft Store, Mağaza Ekleme

  1. Kurulum tamamlandıktan sonra Microsoft Store bilgisayarınıza yüklenmiştir. Şimdi Başlat menüsünde “Microsoft Store” aratarak uygulamayı bulabilirsiniz.

Windows 10 LTSC Microsoft Store, Mağaza Ekleme

  1. Dilerseniz yukarıdaki resimde anlattığımız gibi Microsoft Store’u Başlangıç’a sabitleyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar…

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
alperens.
alperens.
8 ay önce

çok teşekkürler emeğine sağlık direkt kurdu