Windows 10 INACCESSIBLE BOOT DEVICE Hatası Çözümü

Windows 10 INACCESSIBLE BOOT DEVICE Hatası Çözümü. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Yeniden başlatılacak. Durdurma kodu: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Windows 10 INACCESSIBLE BOOT DEVICE Hatası

Windows 10 yüklü bilgisayarınıza çeşitli hatalar alabiliyoruz. Bu hataların ne analama geldiğini kestirmek oldukça güçtür. Bu yüzden İnternet’ten hata kodu ile ilgili araştırmalara başlıyoruz. Bu hata mesajlarından biri de Durdurma kodu: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatasıdır. Bu hata kodunun yanında Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Yeniden başlatılacak, gibi bir mesaj da alırsınız. Bu durum çözülmeyene kadar bilgisayar kendini yeniden başlatmaya devam eder.

Windows 10 INACCESSIBLE BOOT DEVICE Hatası Çözümü

Bunun temel sebeplerinden biri de Bios Sata ayarından kaynaklanıyor. Eğer Bios sıfırlama veya Bios ayarlarında değişiklik yaptıysanız bu durum neden olmuş olabilir.

  • Eğer Windows 10 bir SSD Diske kurulmuşsa: SATA modu AHCI olarak ayarlanmalıdır.
  • Eğer Windows 10 bir HDD Diske kurulmuşsa: SATA modu IDE olarak ayarlanabilir.
  • Bu ayarların dışında RAID modu vardır. Çoğu zaman Windows 10 bunu da desteklemez, Eğer sistemde SSD varsa AHCI olarak ayarlanıp Bios ayarları kaydedilmelidir.

Böylece Windows 10 bilgisayarınız normal olarak açılacaktır.

NOT: Sorunsuz olarak Sata modu deiştirmek isterseniz buradaki Sata Modu IDE’den AHCI veya RAID Yapma (Formatsız) yazısına bakmalızınız.

Dell Bios Sata Modu Ekranı

Dell Bios Sata Modu Ekranı

Asus Bios Sata Modu Ekranı

Asus Bios Sata Modu Ekranı

Lenovo Bios Sata Modu Ekranı

Lenovo Bios Sata Modu Ekranı

HP Bios Sata Modu Ekranı

HP Bios Sata Modu Ekranı

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle