Windows 10

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma. Windows 10 Otomatik güncellemeler süresiz kapatma. Windows 10’un Otomatik Güncellemeleri Nasıl Kapatılır? Windows 10 update durdurma. Windows 10 Güncellemeleri kapatma. Windows 10 da Otomatik güncellemeleri güvenli şekilde kapatın ve açın.

Windows 10 ‘da otomatik güncellemeler

Microsoft‘un son gözdesi Windows 10’da güncellemeler ayarlardan kapatılamıyor ve arka planda habersiz güncelleniyor. Windows 10’u eski yöntemlerle kapattığımızda, güncelleme kendiliğinden tekrar açılıyor veya tamamen kapatıp gerektiğinde kullanamıyoruz. İşte çözümü bulduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Artık istediğiniz zaman güncellemeleri süresiz bir şekilde duraklatıp, Windows 10’un siz tekrar devam edene kadar güncellemeleri duraklamasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman da ayarlardan güncellemeleri tekrar kontrol edip devam edebilirsiniz. Yapacağınız bu ayar ile Windows’a hiçbir şekilde zarar vermeyeceksiniz. Nasıl mı?

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma

Windows 10‘da güncelleştirmeleri duraklatma seçeneği vardır. ancak bu duraklatma süresi çok kısadır. işte biz de bu süreye 100 yıl ekleyerek güncelleştirmeleri süresiz duraklatmış oluyoruz. İstediğimiz zaman ise gidip duraklamayı sonlandırıp güncellemeye devam ediyoruz.

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma için, yapmanız gerekenler:

  1. Aşağıdaki kodu kopyalayın ve bir Not defterine yapıştırın.

  1. “Win 10 Güncelleme Kapatma.reg” ismiyle bir yere kaydedin.
  2. Sonun .reg olmasına dikkat edin.
  3. Son olarak oluşturduğunuz bu dosyayı çift tıklayarak açın.
  4. Çıkan uyarılara sırasıyla “Evet” ve “Tamam” deyin.
  5. Duraklatma işlemini yaptınız tebrikler.

Windows 10 Güncellemeleri Tekrar Açma

> Windows 10’da güncellemeleri tekrar aktifleştirmek için; Başlat simgesi > Ayarlar simgesine tıklayın.

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma

> Açılan Ayarlar penceresinde “Güncelleştirme ve güvenlik” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma

> Açılan pencerede sol panelde “Windows Update” seçeneğini seçin, daha sonra sağ tarafta Gelişmiş seçenekler bağlantısına tıklayın.

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma

> Güncelleştirmeleri Duraklat seçeneğini göreceksiniz. Burada Açık olan seçeneği Kapalı konuma getirin, böylece Otomatik güncelleştirmeler başlayacaktır.

Windows 10 Güncellemeleri Süresiz Duraklatma

> Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi, Güncelleştirmeler 11.11.2099′ kadar duraklatmıştık. Böylece güncelleştirmeleri tekrar eski haline getirmiş oldunuz. Güncelleştirmeleriniz kontrol edilmeye başlanacaktır.

> İlave bilgi olarak Otomatik Güncelleştirmeleri tekrar başlatırsanız ve daha sonra tekrar kapatmak isterseniz, yukarıda verdiğimiz kodu tekrar dosyaya kopyalayıp .reg dosyasını çalıştırmalısınız.

Abone Ol
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Harun
Harun
5 yıl önce

Ayarlarımda aynen şu yazıyor (11.11.2099 a kadar güncelleştirmeler duraklatıldı)

yapanların ellerine sağlık.

İlhan ORAN
İlhan ORAN
5 yıl önce

Harikasınız. Bu işlemler sayesinde Windows 10 Otomatik güncelleştirmeleri kapattım. Teşekkürler.

ibrahim
ibrahim
5 yıl önce

İşime yaradı, teşekkür ederim.

Refik İlhan
Refik İlhan
5 yıl önce

Google’da arama yaparken tesadüfen rastladım. Windows 10 güncellemeleri kapatmayı aynen uyguladım. emeği geçenlere teşekkür ediyor, ama sonucunu bilmiyorum. Ancak iyi sonuç alacağımdan şüphem yok. Siteyi sık kullanılanlara kaydettim.

Mustafa
Mustafa
5 yıl önce

arkadaşım ben dediğin gibi birebir yaptım ve kayıt defterine eklendi diye ekranda bilgide verdi ama hala güncelleştirme yapıyor ve gelişmiş ayarlarda öyle bir uyarıda vermiyor