UDF Dosyası Nasıl Açılır? Uyap Doküman Editorü Kurma

UDF Dosyası Nasıl Açılır? udf uzantılı dosya açma. Uyap Doküman Editorü ve Uyap Şablon Editorü Nasıl Kurulur? Uyap Doküman Editorü indir. UDF dosyası açma programı.

UDF Dosya Formatı Nedir?

Bildiğiniz üzere .UDF yani Uyap döküman formatı resmi dairlerde kullanılmak üzere geliştirilen bir .PDF .Docx benzeri bir zengin metin formatıdır. Bu döküman formatı Adalet bakanlığı ve Milli eğitim bakanlığı gibi resmi dairlerde sıkılıkla kullanılmaktadır.

UDF Dosyası Nasıl Açılır?

UDF dosyalarını görüntüleyebilmek için Uyap Doküman Editörüne ihtiyacınız olacaktır. Uyap Doküman Editörünü de çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Java programı yüklü olmalıdır.

Uyap Doküman Editorü Kurulumu

  1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Uyap Editör indirme sayfasına gidin
  2. http://www.uyap.gov.tr/Uyap-Editor
  3. Burada Windows için: yazan yerden UYAP Editör v4.x.x bağlantısına tıklayarak indirin.
  4. indirdiğiniz uyap.zip arşivini masaüstüne çıkartınız.

UDF Dosyası Nasıl Açılır? Uyap Doküman Editorü Kurma

  1. UKI_V4.x.x.exe dosyasını çalıştırarak kurulumu yapın.
  2. Kurulum esnasında “İleri” butonlarına tıklayarak kurulumu tamamlayın. Kurulum esnasında hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Sadece İleri demeniz yeterlidir.

UDF Dosyası Nasıl Açılır? Uyap Doküman Editorü Kurma

Uyap Doküman Editorü kurulumunu tamamladıysanız. Programın kısayolları masüstünüze gelecektir. Artık java kurulumuna geçebilirsiniz.

Java indirme ve bilgisayara kurma

  1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Java indirme sayfasına gidin.
  2. https://www.java.com/tr/download/manual.jsp
  3. Windows sürümünüz 32-bit ise Windows Çevrimdışı olanı, Bilgisayarınız 64-bit ise Widows Çevrimdışı (64 bit) olan bağlantıdan güncel java’yı indirin.

javaw Windows tarafından bulunamıyor Hatası Çözümü

  1. Ardından indirdiğiniz Java programını aşağıdaki gibi kurun. sırasıyla “Intsall” butonu ve ardından “Close” butonuna tıklayarak kurulumu yapın.

javaw Windows tarafından bulunamıyor Hatası Çözümü

Artık UDF dosylaını açmak için hazırsınız. İsterseniz Uyap Doküman Editorü veya Uyap Şablon Editorü’nü açabilirsiniz. Veya bilgisayarınızda UDF dosyalarınız varsa, direkt UDF dosyalarına çift tıklayarak dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Yazılım hakkında destek almak ve daha detaylı bilgi edinmek için Uyap yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kurulum sırasında aldığınız hata veya sorunlar için yorum bölümüne yazarak bizden destek alabilirsiniz. Varsa sorun yaşadığınız bir yer, hakkında detaylı bilgi ve ekran görüntülerini yorum olarak yazarsanız sorunu çözmenize yardım edebiliriz.

Android Telefonlarda UDF dosyası açma

Android telefonlarınızda da udf dosyalarını görüntüleyebilmek için android uygulaması mevcuttur. Bunun için telefonunuzda Google Play Store uygulamasından Uyap Doküman Editörünü bulup yüklemeniz yeterlidir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle