NET Framework 4

.NET Framework 4 Bilgisayara Nasıl Yüklenir? Windows 7 Microsoft Framework Kurulumu Framework 4 kurulum hatası. Windows için Microsoft .NET Framework 4.8 Çevrimdışı Yükleyici

.NET Framework Nedir?

Geliştiriciler tarafında baktığımızda .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen, .NET platformunda uygulama geliştirirken birçok kolaylık ve uyumluluk sağlayan bir kütüphane platformudur. Bu kütüphaneler sayesinde Geliştiriciler kodlarını C#, C++, F#, Visual Basic gibi sık kullanılan programlama dillerinde yazabilir ve bu kodlar .NET destekli bütün donanımlar üzerinde çalıştırılabilir. Buradaki uygulama kavramının kapsamı çok geniştir.

Kullanıcı tarafında baktığımızda ise bu kütüphaneler yardımı ile yazılan tüm uygulama ve oyunları çalıştırabilmek için bilgisayarlarında yüklü olmaları gerekmektedir. Çünkü bu oyun ve uygulamalar bu kütüphane yardımı ile çalışabileceklerdir.

.NET Framework isteyen bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde ve bilgisarınızda kurulu değilse aşağıdaki gibi bir hata mesajı alırsınız: “.NET Framework Başlatma Hatası: Bu uygulamayı çalıştırabilmeniz için önce .NET Framework’ün aşağıdaki sürümlerinden birini yüklemeniz gerekir: v4.0.30319 .NET Framework’ün uygun sürümünü edinmeyle ilgili yönergeler için uygulama yayımcınıza başvurun.”

.NET Framework v4.8 yükleme

Windows 7’ye Framework 4 yüklemek isterseniz. Bilgisayarınızda KB4019990 güncellemesi yüklü olmalıdır. Ayrıca Windows sürümünüz Windows 7 Servis Paketi 1 olmalıdır. Eğer bilgisayarınıza KB4019990 güncellemesi yüklü olmadan .NET Framework’u kurmaya çalışırsanız Hata alırsınız. .NET Framework 4’ü yüklemeden önce muhakkak KB4019990 güncellemesini bilgisayarınıza kurmalısınız.

 Windows 7 KB4019990 Güncellemesini indirmek için tıklayın. (Windows 7 64-bit kullanıyorsanız “x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB4019990)” olanı, Windows 7 32-bit kullanıyorsanız “Windows 7 Güncelleştirmesi (KB4019990)” olanını indirin.)

 .NET Framework 4.8 Çevrimdışı paketini indirin
 .NET Framework 4.8 Türkçe Dil paketini indirin

  1. Yukarıdan önce bilgisayarınıza KB4019990 güncellemesini indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10 veya Windows 8.1 kullanıyorsanız bu adımı atlayın.
  2. Ardından Framework 4.8 Çevrimdışı paketini indirip kurun.
  3. Son olarak Framework 4.8 Türkçe Dil paketini indirip bilgisayarınıza kurulumunu tamamlayın.

.NET Framework 4 kurulum hatası

  1. Eğer kurulum esnasında hata alırsanız bir de şöyle yüklemeyi deneyin: (Bilgisayarınızda WinRAR programı yüklü olmalıdır.)
  2. İndirdiğiniz “ndp48-x86-x64-allos-enu.exe” paketin fare ile sağ tıklayın ve Winrar: “klasöre ayıkla “ndp48-x86-x64-allos-enu\” seçeneğine tıklayın. Böylece Paketin içeriğini bir klasöre çıkartmış olduk.
  3. Şimdi Az önce çıkarttığınız klasöre gidin. Burada windows sürümünüz 32-bit ise “netfx_Full_x86.msi” olanı, eğer Windows sürümünüz 64-bit ise “netfx_Full_x64.msi” olanı çift tıklayıp kurun.
  4. Kurulup hata vermeden tamamlanırsa .NET Framework kurulumu da tamamlanmış olacaktır.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle